New York City Football Club - Columbus Crew Soccer Club 2-0 (1-0). Liga -

15 maja na Yankee Stadium w Nowym Jorku odbył się mecz MLS pomiędzy drużynami New York City i Columbusu Crew. Starcie zakończyło się zwycięstwem New York City 2-0.

15 maja  na Yankee Stadium w Nowym Jorku odbył się mecz   MLS pomiędzy drużynami New York City  i Columbusu Crew. Starcie zakończyło się zwycięstwem New York City 2-0.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 spotkań zespół New York City wygrał dziewięć razy i zanotował osiem porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników New York City w dziewiątej minucie spotkania, gdy Talles Magno zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Santiago Rodriguez.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Maxi Moralez z New York City. Była to 18. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki New York City.

W 56. minucie za Jamesa Igbekeme'a wszedł Luis Diaz.

Drużyna Columbusu Crew ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół New York City, strzelając kolejnego gola. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Valentin Castellanos.

W 62. minucie boisko opuścili zawodnicy New York City: Thiago Andrade, Alfredo Morales, a na ich miejsce weszli Gabriel Pereira, Santiago Rodriguez. Po chwili trener Columbusu Crew postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Miguela Berry'ego. Na boisko wszedł Erik Hurtado, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 80. minucie Maxi Moralez został zmieniony przez Andresa Jassona, co miało wzmocnić jedenastkę New York City. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Derricka Jr. na Yawa Yeboaha.

Między 84. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom New York City i jedną drużynie przeciwnej. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Drużyna New York City zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała osiem celnych strzałów. Wyjątkowa nieporadność napastników Columbusu Crew była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Piłkarze New York City dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.