New York City Football Club - Atlanta United Football Club 2-2 (1-0). Liga -

3 lipca na Yankee Stadium w Nowym Jorku odbył się mecz MLS pomiędzy drużynami New York City i Atlanty United. Pojedynek zakończył się remisem 2-2.

3 lipca  na Yankee Stadium w Nowym Jorku odbył się mecz   MLS pomiędzy drużynami New York City  i Atlanty United. Pojedynek zakończył się remisem 2-2.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 starć drużyna Atlanty United wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 16. a 24. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom New York City i jedną drużynie przeciwnej.

Nagle to piłkarze New York City otworzyli wynik. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Valentin Castellanos. Sytuację bramkową stworzył Talles Magno.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu New York City.

W 47. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Luiza Arauja z Atlanty United, a w 52. minucie Tallesa Magna z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy Atlanty United nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Josef Martinez. Przy strzeleniu gola pomógł Thiago Almada.

Niedługo po stracie gola jedenastka New York City ponownie trafiła do bramki rywala. W 58. minucie Valentin Castellanos po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 2-1.

W 59. minucie za Tallesa Magna wszedł Gabriel Pereira. W 67. minucie w drużynie New York City doszło do zmiany. Tayvon Gray wszedł za Antona Tinnerholma. W następstwie utraty gola trener Atlanty United postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Amara Sejdica i na pole gry wprowadził napastnika Ronalda Cisnerosa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Alfredo Morales, piłkarz New York City.

Zespół Atlanty United wyrównał wynik meczu. W 86. minucie bramkę wyrównującą zdobył Dom Dwyer. Asystę przy golu zanotował Ronaldo Cisneros.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom New York City w pierwszej połowie, w drugiej także dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Drużyna New York City w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Atlanty United w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.