New England Revolution - Philadelphia Union 1-1 (0-0). Liga -

W meczu MLS, który rozegrany został 29 maja, drużyna New England Rev. zremisowała z Philadelphią Union 1-1 (0-0). Starcie odbyło się na Gillette Stadium w Foxborough.

W  meczu  MLS, który rozegrany został 29 maja, drużyna New England Rev. zremisowała  z Philadelphią Union  1-1 (0-0). Starcie odbyło się na Gillette Stadium w Foxborough.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 30 razy. Jedenastka Philadelphii Union wygrała aż 15 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko dziewięć.

Od pierwszych minut drużyna New England Rev. zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Philadelphii Union była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 53. minucie kartkę obejrzał Gustavo Bou z New England Rev.. W 57. minucie za Sergia Santosa wszedł Cory Burke.

W 63. minucie w zespole New England Rev. doszło do zmiany. Dylan Borrero wszedł za Arnora Traustasona. W tej samej minucie sędzia ukarał kartką Cory'ego Burke'a, piłkarza Philadelphii Union.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników New England Rev. w 75. minucie spotkania, gdy Gustavo Bou zdobył z karnego pierwszą bramkę. W 76. minucie w drużynie Philadelphii Union doszło do zmiany. Jack McGlynn wszedł za Leona Flacha.

W następstwie utraty bramki trener Philadelphii Union postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Paxtena Aaronsona i na pole gry wprowadził napastnika Mikaela Uhrego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Piłkarze Philadelphii Union nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Mikael Uhre.

W 80. minucie arbiter pokazał kartkę Jackowi McGlynnowi, zawodnikowi Philadelphii Union. Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania w drużynie New England Rev. doszło do zmiany. Jozy Altidore wszedł za Wilfrida Kaptouma. Po chwili trener New England Rev. postanowił bronić wyniku. W 89. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Tommy'ego McNamarę wszedł Matt Polster, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce New England Rev. utrzymać remis.

W doliczonej trzeciej minucie starcia sędzia pokazał kartkę Jose Martinezowi z zespołu Philadelphii Union. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Dominacja na boisku nie przełożyła się na pomyślny rezultat dla jedenastki New England Rev., mimo że oddała ona sześć celnych strzałów.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom New England Rev., natomiast zawodnikom Philadelphii Union pokazał trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.