New England Revolution - D.C. United 1-0 (1-0). Liga -

14 sierpnia na Gillette Stadium w Foxborough odbyło się starcie MLS pomiędzy drużynami New England Rev. i D.C. Unitedu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem New England Rev. 1-0. Na stadionie stawiło się 24 240 widzów.

14 sierpnia  na Gillette Stadium w Foxborough odbyło się starcie   MLS pomiędzy drużynami New England Rev.  i D.C. Unitedu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem New England Rev. 1-0. Na stadionie stawiło się 24 240 widzów.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 28 meczów zespół New England Rev. wygrał 12 razy i zanotował dziewięć porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Carles Gil dla zespołu New England Rev. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Brandon Bye.

W 45. minucie za Samiego Guediriego wszedł Kimarni Smith. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny New England Rev..

Trener New England Rev. postanowił bronić wyniku. W 78. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Justina Rennicksa wszedł Christian Makoun, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi New England Rev. utrzymać prowadzenie. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom D.C. United: Victorowi Palssonowi w 81. i Jacksonowi Hopkinsowi w 84. minucie.

W 83. minucie Andy Najar został zmieniony przez Theodore'a Ku-Dipietro, co miało wzmocnić drużynę D.C. Unitedu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Emmanuela Boatenga na Omara Gonzaleza. W drugiej połowie nie padły gole.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał piłkarzy New England Rev. żadną kartką, natomiast zawodnikom D.C. Unitedu przyznał dwie żółte.

Jedenastka New England Rev. w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna D.C. Unitedu wymieniła pięciu graczy.