Nashville Soccer Club (Dissolved) - Minnesota United Football Club 1-2 (0-1). Liga -

W spotkaniu MLS, które rozegrane zostało 15 sierpnia, jedenastka Nashville' SC (Diss.) przegrała z Minnesotą United 1-2 (0-1). Mecz na UNKNOWN-2855 obejrzało 25 240 widzów.

W  spotkaniu  MLS, które rozegrane zostało 15 sierpnia, jedenastka Nashville' SC (Diss.) przegrała  z Minnesotą United  1-2 (0-1). Mecz na UNKNOWN-2855 obejrzało 25 240 widzów.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Minnesoty United wygrała jeden raz, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Już w pierwszych minutach zespół Nashville' SC (Diss.) próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Franco Fragapane wywołał eksplozję radości wśród kibiców Minnesoty United, zdobywając bramkę w 27. minucie starcia. Asystę zanotował Emanuel Reynoso.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Minnesota United: Emanuelowi Reynosowi w 31. minucie i Francowi Fragapanemu w pierwszej minucie doliczonego czasu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Minnesoty United.

W 46. minucie kartkę dostał Robin Lod, piłkarz Minnesoty United.

Bramkarz Minnesoty United wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w pojedynku aż osiem razy, ale nie zachował czystego konta. Po godzinie gry na listę strzelców wpisał się Hany Mukhtar. Sytuację bramkową stworzył Dave Romney.

W 73. minucie Franco Fragapane został zmieniony przez Josepha Rosalesa. W tej samej minucie w zespole Nashville' SC (Diss.) doszło do zmiany. Luke Haakenson wszedł za Aleksa Muyla.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Minnesoty United przyniosły efekt bramkowy. W 75. minucie wynik ustalił Alan Benitez.

Na kwadrans przed zakończeniem spotkania w drużynie Nashville' SC (Diss.) doszło do zmiany. Anibal Godoy wszedł za Daksa McCarty'ego. W następstwie utraty bramki trener Nashville' SC (Diss.) postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Seana Davisa i na pole gry wprowadził napastnika Ethana Zubaka. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w drużynie Minnesoty United doszło do zmiany. Jonathan Gonzalez wszedł za Emanuela Reynosa.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał Randall Leal z zespołu Nashville' SC (Diss.). Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Przewaga jedenastki Nashville' SC (Diss.) w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy Nashville' SC (Diss.) otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka Nashville' SC (Diss.) w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Minnesoty United w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.