Nashville Soccer Club - Club de Foot Montreal 2-1 (1-0). Liga -

19 maja na Nissan Stadium odbył się pojedynek MLS pomiędzy drużynami Nashville SC i CF Montreal. Mecz zakończył się zwycięstwem Nashville SC 2-1. Na stadionie stawiło się 26 003 widzów.

19 maja  na Nissan Stadium odbył się pojedynek   MLS pomiędzy drużynami Nashville SC  i CF Montreal. Mecz zakończył się zwycięstwem Nashville SC 2-1. Na stadionie stawiło się 26 003 widzów.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny CF Montreal.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Nashville SC w 28. minucie spotkania, gdy Alex Muyl zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Joe Willis.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Nashville SC: Hanemu Mukhtarowi w 41. i Aleksowi Muylowi w 43. minucie. W 45. minucie Mathieu Choiniere został zastąpiony przez Ahmeda Hamdiego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Nashville SC.

Na drugą połowę zespół CF Montreal wyszedł w zmienionym składzie, za Lassiego Lappalainena wszedł Zorhan Bassong.

Drużyna CF Montreal ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Nashville SC, strzelając kolejnego gola. W 51. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Hany Mukhtar.

Zawodnicy CF Montreal szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Kei Kamara.

Trener CF Montreal postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił pomocnika Joaquina Torresa i na pole gry wprowadził napastnika Romella Quiota. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Po chwili trener Nashville SC postanowił bronić wyniku. W 66. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Luke'a Haakensona wszedł Eric Miller, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Nashville SC utrzymać prowadzenie. Od 66 minuty boisko opuścili zawodnicy Nashville SC: Dax McCarty, Alex Muyl, Charles Kwabena, na ich miejsce weszli: Sean Davis, Anibal Godoy, Ethan Zubak. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Djordje Mihailovica, Victora Wanyamy zajęli: Sunusi Ibrahim, Samuel Piette.

Drużynie CF Montreal zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Nashville SC.

Jedenastka Nashville SC zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał piłkarzy CF Montreal żadną kartką, natomiast zawodnikom Nashville SC przyznał dwie żółte.

Zespół Nashville SC w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna CF Montreal wymieniła pięciu zawodników.