Minnesota United Football Club - Real Salt Lake 3-2 (2-0). Liga -

W spotkaniu MLS, które rozegrane zostało 4 lipca, drużyna Minnesoty United zwyciężyła z Realem Salt Lake 3-2 (2-0). Pojedynek odbył się na Allianz Field.

W  spotkaniu  MLS, które rozegrane zostało 4 lipca, drużyna Minnesoty United zwyciężyła  z Realem Salt Lake  3-2 (2-0). Pojedynek odbył się na Allianz Field.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Jedenastka Minnesoty United wygrała aż cztery razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Minnesoty United w dziewiątej minucie spotkania, gdy Emanuel Reynoso zdobył pierwszą bramkę.

Między 15. a 37. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Realu Salt Lake i jedną drużynie przeciwnej.

Drużyna Realu Salt Lake ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Minnesoty United, strzelając kolejnego gola. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry Emanuel Reynoso ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 2-0.

Na drugą połowę zespół Realu Salt Lake wyszedł w zmienionym składzie, za Scotta Caldwella wszedł Jasper Loffelsend. W 56. minucie Rubio Rubin został zmieniony przez Andersona Julia.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 61. minucie na listę strzelców wpisał się Luis Amarilla.

W 66. minucie Aaron Herrera został zmieniony przez Erika Holta, a za Justina Merama wszedł na boisko Maikel Chang, co miało wzmocnić jedenastkę Realu Salt Lake. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Franca Fragapanego na Abu Danladiego.

Zawodnicy Realu Salt Lake szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy pierwszego gola dla zespołu Realu Salt Lake strzelił Jefferson Savarino.

Anderson Julio wywołał eksplozję radości wśród kibiców Realu Salt Lake, zdobywając kolejną bramkę w 76. minucie meczu. Asystę zanotował Jefferson Savarino.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Andrew Brody z Realu Salt Lake. Była to 90. minuta starcia. Drużynie Realu Salt Lake zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Minnesoty United.

Piłkarze Minnesoty United obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Drużyna Minnesoty United w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Realu Salt Lake w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.