Minnesota United Football Club - New York City Football Club 0-1 (0-1). Liga -

29 maja na Allianz Field odbył się mecz MLS pomiędzy drużynami Minnesoty United i New York City. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem New York City 1-0.

29 maja  na Allianz Field odbył się mecz   MLS pomiędzy drużynami Minnesoty United  i New York City. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem New York City 1-0.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 19. minucie Chris Gloster został zastąpiony przez Malte Amundsena.

Jedynego gola meczu strzelił Alexander Callens dla zespołu New York City. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zanotował Santiago Rodriguez.

Między 31. a 44. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom Minnesoty United. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki New York City.

Drugą połowę zespół Minnesoty United rozpoczął w zmienionym składzie, za Bongokuhle'a Hlongwane'a wszedł Luis Amarilla. Trener New York City postanowił bronić wyniku. W 67. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Keatona Parksa wszedł Tayvon Gray, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie New York City utrzymać prowadzenie.

W 68. minucie Maxi Moralez został zmieniony przez Thiaga Andradego, co miało wzmocnić zespół New York City. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Franca Fragapanego na Adriena Hunou. Trener Minnesoty United postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił pomocnika Josepha Rosalesa i na pole gry wprowadził napastnika Abu Danladiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Thiago Andrade z New York City. Była to 82. minuta pojedynku.

W 89. minucie boisko opuścili piłkarze New York City: Andres Jasson, Heber, a na ich miejsce weszli Santiago Rodriguez, Talles Magno. W drugiej połowie nie padły bramki.

Drużyna Minnesoty United miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Minnesoty United obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Zespół Minnesoty United w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka New York City wymieniła pięciu zawodników.