Minnesota United Football Club - Los Angeles Galaxy 1-1 (0-0). Liga -

19 maja na Allianz Field odbył się pojedynek MLS pomiędzy drużynami Minnesoty United i Los Angeles Galaxy. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

19 maja  na Allianz Field odbył się pojedynek   MLS pomiędzy drużynami Minnesoty United  i Los Angeles Galaxy. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 meczów jedenastka Minnesoty United wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż sześć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między drugą a 41. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Minnesoty United i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę zespół Los Angeles Galaxy wyszedł w zmienionym składzie, za Rayana Ravelosona wszedł Sacha Kljestan. W 61. minucie Bongokuhle Hlongwane został zastąpiony przez Abu Danladiego.

W 70. minucie Kevin Cabral został zmieniony przez Victora Vazqueza, co miało wzmocnić drużynę Los Angeles Galaxy. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Franca Fragapanego na Luisa Amarillę. Chwilę później trener Los Angeles Galaxy postanowił bronić wyniku. W 75. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Raheema Edwardsa wszedł Chase Gasper, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Los Angeles Galaxy utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę zespołowi Los Angeles Galaxy udało się strzelić gola i wygrać.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Los Angeles Galaxy w 83. minucie spotkania, gdy Sacha Kljestan strzelił z karnego pierwszego gola. W 84. minucie Wil Trapp został zmieniony przez Adriena Hunou, co miało wzmocnić zespół Minnesoty United. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sachę Kljestan na Dejana Joveljica oraz Javiera Hernandeza na Daniela Aguirre'a.

Drużyna Minnesoty United nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 87. minucie wynik ustalił Robin Lod.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Zawodnicy Minnesoty United otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka Minnesoty United w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Los Angeles Galaxy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.