Los Angeles Galaxy - Seattle Sounders Football Club 3-3 (2-0). Liga -

W meczu MLS, który rozegrany został 20 sierpnia, drużyna Los Angeles Galaxy zremisowała z Seattle Sounders 3-3 (2-0). Pojedynek odbył się na Dignity Health Sports Park w Carson.

W  meczu  MLS, który rozegrany został 20 sierpnia, drużyna Los Angeles Galaxy zremisowała  z Seattle Sounders  3-3 (2-0). Pojedynek odbył się na Dignity Health Sports Park w Carson.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 32 starcia jedenastka Seattle Sounders wygrała 12 razy i zanotowała osiem porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 10. minucie bramkę zdobył Javier Hernandez. Asystę zaliczył Kevin Cabral.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Los Angeles Galaxy w 42. minucie spotkania, gdy Victor Vazquez zdobył drugą bramkę. Bramka padła po podaniu Marka Delgado.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartkę dostał Samuel Grandsir, piłkarz Los Angeles Galaxy.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 53. minucie gola kontaktowego strzelił Kelyn Rowe.

W 58. minucie kartkę obejrzał Victor Vazquez z drużyny Los Angeles Galaxy.

Zespół Los Angeles Galaxy krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko osiem minut, ponieważ jedenastka Seattle Sounders doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Raul Ruidiaz. W 62. minucie za Victora Vazqueza wszedł Riqui Puig.

Po chwili trener Los Angeles Galaxy postanowił bronić wyniku. W 70. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Samuela Grandsira wszedł Eriq Zavaleta, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Los Angeles Galaxy utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę drużynie Los Angeles Galaxy udało się strzelić gola i wygrać.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Seattle Sounders przyniosły efekt bramkowy. W 73. minucie Jordan Morris dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Na kwadrans przed zakończeniem meczu arbiter przyznał kartkę Nicolasowi Lodeirowi z Seattle Sounders. W 78. minucie w jedenastce Seattle Sounders doszło do zmiany. Jimmy Medranda wszedł za Kelyna Rowe'a. Na siedem minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Seattle Sounders doszło do zmiany. Jackson Ragen wszedł za Raula Ruidiaza.

W tej samej minucie trener Seattle Sounders postanowił wzmocnić linię pomocy i w 83. minucie zastąpił zmęczonego Nicolasa Lodeira. Na boisko wszedł Josh Atencio, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 86. minucie w jedenastce Seattle Sounders doszło do zmiany. Will Bruin wszedł za Jordana Morrisa. W doliczonej drugiej minucie pojedynku kartką został ukarany Yeimar Andrade, zawodnik Seattle Sounders. Minutę później na listę strzelców wpisał się Dejan Joveljic.

W doliczonej szóstej minucie starcia arbiter pokazał kartkę Jimmy'emu Medrandzie z zespołu Seattle Sounders. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-3.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze Los Angeles Galaxy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.