Los Angeles Galaxy - Minnesota United Football Club 2-3 (0-3). Liga -

W pojedynku MLS, który rozegrany został 30 czerwca, drużyna Los Angeles Galaxy przegrała z Minnesotą United 2-3 (0-3). Mecz odbył się na Dignity Health Sports Park w Carson.

W  pojedynku  MLS, który rozegrany został 30 czerwca, drużyna Los Angeles Galaxy przegrała  z Minnesotą United  2-3 (0-3). Mecz odbył się na Dignity Health Sports Park w Carson.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Drużyna Los Angeles Galaxy wygrała aż sześć razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko dwa.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W czwartej minucie Kervin Arriaga został zastąpiony przez Josepha Rosalesa.

Emanuel Reynoso wywołał eksplozję radości wśród kibiców Minnesoty United , strzelając gola w dziewiątej minucie spotkania. Asystę zanotował Robin Lod.

W 20. minucie żółtą kartkę dostał Michael Boxall, piłkarz Minnesoty United. W 24. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Kevin Cabral osłabiając tym samym drużynę Los Angeles Galaxy.

Zespół Los Angeles Galaxy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Minnesoty United, zdobywając kolejną bramkę. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 0-2 podwyższył Franco Fragapane.

W 37. minucie w zespole Minnesoty United doszło do zmiany. Bongokuhle Hlongwane wszedł za Luisa Amarillę. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę Francowi Fragapanemu z Minnesoty United.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Minnesoty United w 43. minucie spotkania, gdy Emanuel Reynoso strzelił trzeciego gola. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Bongokuhle Hlongwane.

W 45. minucie w drużynie Los Angeles Galaxy doszło do zmiany. Efrain Alvarez wszedł za Victora Vazqueza.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem na listę strzelców wpisał się Mark Delgado. W 70. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Derricka Williamsa z Los Angeles Galaxy, a w 85. minucie Wila Trappa z drużyny przeciwnej.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W trzeciej minucie doliczonego czasu starcia bramkę kontaktową zdobył Dejan Joveljic.

Minutę później żółtą kartkę otrzymał Joseph Rosales z zespołu Minnesoty United. W doliczonej piątej minucie pojedynku czerwone kartki dostali: Douglas Costa z Los Angeles Galaxy oraz Joseph Rosales (po drugiej żółtej) z Minnesoty United. Drużynie Los Angeles Galaxy zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Minnesoty United.

Piłkarze Los Angeles Galaxy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę i dwie czerwone, natomiast ich przeciwnicy cztery żółte oraz jedną czerwoną.

Drużyna Los Angeles Galaxy wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Minnesoty United wykorzystał wszystkie zmiany.