Los Angeles Galaxy - Houston Dynamo Football Club 0-3 (0-1). Liga -

23 maja na Dignity Health Sports Park w Carson odbył się pojedynek MLS pomiędzy drużynami Los Angeles Galaxy i Houstonu Dynamo. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Houstonu Dynamo 3-0.

23 maja  na Dignity Health Sports Park w Carson odbył się pojedynek   MLS pomiędzy drużynami Los Angeles Galaxy  i Houstonu Dynamo. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Houstonu Dynamo 3-0.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 starć drużyna Los Angeles Galaxy wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Sebastian Ferreira wywołał eksplozję radości wśród kibiców Houstonu Dynamo , strzelając gola w 11. minucie meczu.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Memowi Rodriguezowi z zespołu Houstonu Dynamo. Była to 16. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Houstonu Dynamo.

Trener Houstonu Dynamo postanowił bronić wyniku. W 55. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Mema Rodrigueza wszedł Ethan Bartlow, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Houstonu Dynamo utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi Houstonu Dynamo udało się strzelić gola i wygrać. W tej samej minucie za Coreya Bairda wszedł Tyler Pasher.

Drużyna Los Angeles Galaxy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Houstonu Dynamo, zdobywając kolejną bramkę. W 58. minucie wynik na 0-2 podwyższył Tyler Pasher.

W 59. minucie boisko opuścili zawodnicy Los Angeles Galaxy: Douglas Costa, Kevin Cabral, Javier Hernandez, Derrick Williams, a na ich miejsce weszli Victor Vazquez, Samuel Grandsir, Dejan Joveljic, Sega Coulibaly.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Houstonu Dynamo w 62. minucie spotkania, gdy Thorleifur Ulfarsson strzelił trzeciego gola. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Sebastian Ferreira.

Między 62. a 85. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Houstonu Dynamo i jedną drużynie przeciwnej. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-3.

Jeśli jedenastka Los Angeles Galaxy nie wykorzystała 11 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Los Angeles Galaxy, natomiast piłkarzom Houstonu Dynamo pokazał cztery.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.