Los Angeles Galaxy - Club de Foot Montreal 4-0 (2-0). Liga -

5 lipca na Dignity Health Sports Park w Carson odbył się pojedynek MLS pomiędzy drużynami Los Angeles Galaxy i CF Montreal. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Los Angeles Galaxy 4-0.

5 lipca  na Dignity Health Sports Park w Carson odbył się pojedynek   MLS pomiędzy drużynami Los Angeles Galaxy  i CF Montreal. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Los Angeles Galaxy 4-0.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka Los Angeles Galaxy wygrała aż pięć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W ósmej minucie Javier Hernandez dał prowadzenie swojej jedenastce. Sytuację bramkową stworzył Efrain Alvarez.

W 27. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marka Delgado z Los Angeles Galaxy, a w 38. minucie Samuela Piette'a z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Los Angeles Galaxy w 45. minucie spotkania, gdy Dejan Joveljic zdobył z karnego drugą bramkę. W 45. minucie Samuel Piette zastąpił Matka Miljevica.

W tej samej minucie w jedenastce CF Montreal doszło do zmiany. Mason Toye wszedł za Samuela Piette'a.

W 57. minucie boisko opuścili zawodnicy Los Angeles Galaxy: Victor Vazquez, Daniel Aguirre, a na ich miejsce weszli Dejan Joveljic, Efrain Alvarez.

Rayan Raveloson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Los Angeles Galaxy, strzelając kolejnego gola w 60. minucie meczu. Po chwili trener Los Angeles Galaxy postanowił bronić wyniku. W 68. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Samuela Grandsira wszedł Kelvin Leerdam, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Los Angeles Galaxy utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi Los Angeles Galaxy udało się strzelić gola i wygrać.

Między 68. a 77. minutą, boisko opuścili zawodnicy CF Montreal: Jojea Kwizera, Lassi Lappalainen, Romell Quioto, na ich miejsce weszli: Kamal Miller, Mathieu Choiniere, Kei Kamara. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Segi Coulibaly, Javiera Hernandeza zajęli: Nick DePuy, Sacha Kljestan.

W 79. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Rayan Raveloson z Los Angeles Galaxy. Przy strzeleniu gola asystował Sacha Kljestan.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Matko Miljevic z CF Montreal. Była to 90. minuta pojedynku. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-0.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Los Angeles Galaxy, a zawodnikom CF Montreal pokazał dwie.