Los Angeles Football Club - San Jose Earthquakes 3-2 (2-2). Liga -

W starciu MLS, które rozegrane zostało 29 maja, zespół Los Angeles FC wygrał z San Jose Earthquakes 3-2 (2-2). Mecz odbył się na Banc of California Stadium.

W  starciu  MLS, które rozegrane zostało 29 maja, zespół Los Angeles FC wygrał  z San Jose Earthquakes  3-2 (2-2). Mecz odbył się na Banc of California Stadium.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 spotkań drużyna San Jose Earthquakes wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Żaden pojedynek nie zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Los Angeles FC w ósmej minucie spotkania, gdy Cristian Arango zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę.

Ryan Hollingshead wywołał eksplozję radości wśród kibiców Los Angeles FC, strzelając kolejnego gola w 13. minucie starcia. Asystę zaliczył Brian Rodriguez.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 16. minucie na listę strzelców wpisał się Jeremy Ebobisse. Przy zdobyciu bramki pomógł Jamiro Monteiro.

W 17. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Cristiana Espinozę z San Jose Earthquakes, a w 19. minucie Briana Rodrigueza z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy San Jose Earthquakes odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 31. minucie Jeremy Ebobisse wyrównał wynik meczu. Asystę przy golu zanotował Cristian Espinoza.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Tuż po przerwie zespół Los Angeles FC ponownie objął prowadzenie. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu wynik ustalił Brian Rodriguez.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener Los Angeles FC postanowił wzmocnić linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Cristiana Aranga. Na boisko wszedł Danny Musovski, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 73. minucie za Tommy'ego Thompsona wszedł Marcos Lopez. Od 73 minuty boisko opuścili zawodnicy San Jose Earthquakes: Cade Cowell, Eric Remedi, Paul Marie, na ich miejsce weszli: Benjamin Kikanovic, Judson, Shea Salinas. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Briana Rodrigueza, Francisca Ginelli zajęli: Kwadwo Opoku, Danny Crisostomo.

Od 76. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Los Angeles FC. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-2.

Piłkarze Los Angeles FC obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Drużyna Los Angeles FC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka San Jose Earthquakes w drugiej połowie dokonała czterech zmian.