Los Angeles Football Club - New York Red Bulls 2-0 (0-0). Liga -

W starciu MLS, które rozegrane zostało 26 czerwca, zespół Los Angeles FC wygrał z New York Red Bulls 2-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Banc of California Stadium. Na boisku mogliśmy zobaczyć Patryka Klimalę występującego w New York Red Bulls.

W  starciu  MLS, które rozegrane zostało 26 czerwca, zespół Los Angeles FC wygrał  z New York Red Bulls  2-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Banc of California Stadium. Na boisku mogliśmy zobaczyć Patryka Klimalę występującego w New York Red Bulls.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Los Angeles FC wygrała aż trzy razy, a przegrała tylko raz.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Dylanowi Nealisowi z New York Red Bulls. Była to 45. minuta spotkania.

W 45. minucie Omir Fernandez został zmieniony przez Dru Yearwooda. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 63. minucie boisko opuścili zawodnicy Los Angeles FC: Cristian Arango, Kellyn Acosta, a na ich miejsce weszli Kwadwo Opoku, Latif Blessing. Chwilę później trener New York Red Bulls postanowił wzmocnić linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Frankiego Amayę. Na boisko wszedł Cameron Harper, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Los Angeles FC w 67. minucie spotkania, gdy Cristian Arango strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zaliczył Brian Rodriguez.

Drużyna New York Red Bulls ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Los Angeles FC, strzelając kolejnego gola. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Diego Palacios.

Od 72 minuty boisko opuścili piłkarze Los Angeles FC: Franco Escobar, Brian Rodriguez, Jose Cifuentes, na ich miejsce weszli: Ryan Hollingshead, Danny Musovski, Francisco Ginella. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Toma Barlowa, Thomasa Edwardsa zajęli: Zach Ryan, Serge Ngoma. W 83. minucie kartką został ukarany Kellyn Acosta, zawodnik Los Angeles FC. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Drużyna New York Red Bulls miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Los Angeles FC w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół New York Red Bulls wymienił czterech zawodników.