Los Angeles Football Club - Football Club Dallas 3-1 (1-1). Liga -

W starciu MLS, które rozegrane zostało 30 czerwca, zespół Los Angeles FC wygrał z FC Dallas 3-1 (1-1). Spotkanie odbyło się na Banc of California Stadium.

W  starciu  MLS, które rozegrane zostało 30 czerwca, zespół Los Angeles FC wygrał  z FC Dallas  3-1 (1-1). Spotkanie odbyło się na Banc of California Stadium.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka Los Angeles FC wygrała aż cztery razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 12. minucie arbiter przyznał kartkę Brandonowi Servanii z zespołu FC Dallas.

Nagle to piłkarze Los Angeles FC otworzyli wynik. W 23. minucie na listę strzelców wpisał się Danny Musovski.

Zawodnicy FC Dallas odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 38. minucie Jesus Ferreira wyrównał wynik meczu.

W 44. minucie kartkę dostał Nkosi Tafari, piłkarz FC Dallas. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Los Angeles FC przyniosły efekt bramkowy. W 57. minucie dającego prowadzenie gola dla zawodników Los Angeles FC strzelił Cristian Arango. Asystę przy bramce zanotował Carlos Vela.

Po chwili trener FC Dallas postanowił wzmocnić linię napadu i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Jadera Obriana. Na boisko wszedł Alan Velasco, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie za Brandona Servanię wszedł Tsiki Ntsabeleng. Między 70. a 76. minutą, boisko opuścili zawodnicy Los Angeles FC: Ryan Hollingshead, Danny Musovski, na ich miejsce weszli: Franco Escobar, Kwadwo Opoku. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Emy Twumasi, Paxtona Pomykala zajęli: Franco Jara, Nanu.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Jose Cifuentes z Los Angeles FC. Była to 82. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Los Angeles FC w 86. minucie spotkania, gdy Kwadwo Opoku strzelił trzeciego gola. W 87. minucie Jose Cifuentes został zmieniony przez Francisca Ginellę, a za Jesusa Murilla wszedł na boisko Eddie Segura, co miało wzmocnić zespół Los Angeles FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Edwina Cerrillo na Facunda Quignona.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Drużyna Los Angeles FC zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 13 celnych strzałów.

Zawodnicy Los Angeles FC otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół Los Angeles FC w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka FC Dallas w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.