Los Angeles Football Club - D.C. United 1-0 (0-0). Liga -

17 sierpnia na Banc of California Stadium odbył się mecz MLS pomiędzy drużynami Los Angeles FC i D.C. Unitedu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Los Angeles FC 1-0. Na stadionie zasiadło 22 063 widzów.

17 sierpnia  na Banc of California Stadium odbył się mecz   MLS pomiędzy drużynami Los Angeles FC  i D.C. Unitedu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Los Angeles FC 1-0. Na stadionie zasiadło 22 063 widzów.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Los Angeles FC wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 28. a 44. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom D.C. Unitedu.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom D.C. United: Stevenowi Birnbaumowi w 50. i Davidowi Ochoa w 59. minucie. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Steven Birnbaum z drużyny D.C. Unitedu i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 50. minucie.

W 62. minucie za Briana Rodrigueza wszedł Kwadwo Opoku. W 63. minucie w zespole D.C. Unitedu doszło do zmiany. Chris Durkin wszedł za Jacksona Hopkinsa.

Jedynego gola meczu strzelił Kwadwo Opoku dla drużyny Los Angeles FC. Bramka padła w tej samej minucie. Niedługo później trener Los Angeles FC postanowił bronić wyniku. W 83. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Jose Cifuentesa wszedł Ryan Hollingshead, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Los Angeles FC utrzymać prowadzenie.

W tej samej minucie w zespole Los Angeles FC doszło do zmiany. Mamadou Mbacke wszedł za Eddiego Segurę. W samej końcówce starcia żółtą kartkę dostał Franco Escobar, zawodnik Los Angeles FC.

Drużyna Los Angeles FC była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze D.C. Unitedu otrzymali w meczu pięć żółtych kartek i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Zespół Los Angeles FC w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna D.C. Unitedu w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.