Los Angeles Football Club - Austin Football Club 1-2 (0-1). Liga -

W starciu MLS, które rozegrane zostało 19 maja, zespół Los Angeles FC przegrał z Austin FC 1-2 (0-1). Mecz odbył się na Banc of California Stadium.

W  starciu  MLS, które rozegrane zostało 19 maja, zespół Los Angeles FC przegrał  z Austin FC  1-2 (0-1). Mecz odbył się na Banc of California Stadium.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Los Angeles FC wygrała aż trzy razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Austin FC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 13. minucie bramkę zdobył Ruben Gabrielsen. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Jhojan Valencia.

Między 37. a 41. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Los Angeles FC i jedną drużynie przeciwnej. W pierwszej minucie doliczonego czasu Latif Blessing zastąpił Francisca Ginellę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Austin FC.

Między 46. a 76. minutą, boisko opuścili piłkarze Austin FC: Owen Wolff, Jhojan Valencia, Zan Kolmanic, Nick Lima, na ich miejsce weszli: Ethan Finlay, Felipe Martins, Jon Gallagher, Kipp Keller. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Danny'ego Musovskiego, Kwadwa Opoku, Jesusa Murilla zajęli: Cristian Arango, Brian Rodriguez, Mamadou Mbacke. W 50. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Owena Wolffa z Austin FC, a w 63. minucie Jesusa Murilla z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Austin FC w 80. minucie spotkania, gdy Diego Fagundez zdobył drugą bramkę. Asystę zaliczył Sebastian Driussi.

W 85. minucie sędzia pokazał kartkę Bradowi Stuverowi, piłkarzowi Austin FC. Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Carlos Vela. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Austin FC: Sebastianowi Driussiemu w 89. minucie i Kippowi Kellerowi w siódmej minucie doliczonego czasu pojedynku.

Minus pięć minut później w drużynie Austin FC doszło do zmiany. Danny Hoesen wszedł za Diego Fagundeza. Jedenastce Los Angeles FC zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Austin FC.

Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Austin FC, natomiast w drugiej cztery. Piłkarze Los Angeles FC dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną mniej.

Drużyna Los Angeles FC wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka Austin FC w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.