Houston Dynamo Football Club - Seattle Sounders Football Club 0-1 (0-1). Liga -

19 maja na BBVA Stadium odbył się pojedynek MLS pomiędzy drużynami Houstonu Dynamo i Seattle Sounders. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Seattle Sounders 1-0.

19 maja  na BBVA Stadium odbył się pojedynek   MLS pomiędzy drużynami Houstonu Dynamo  i Seattle Sounders. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Seattle Sounders 1-0.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Drużyna Seattle Sounders wygrała aż 11 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko cztery.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał Adalberto Carrasquilla z drużyny Houstonu Dynamo. Była to 11. minuta meczu.

Jedyną bramkę meczu zdobył Raul Ruidiaz dla zespołu Seattle Sounders. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Alex Roldan.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Seattle Sounders.

W 47. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Kelyna Rowe'a, piłkarza Seattle Sounders. Adalberto Carrasquilla z Houstonu Dynamo w 54. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 11. minucie.

W 58. minucie Kelyn Rowe został zmieniony przez Josha Atencio. W 79. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Aleksowi Roldanowi z Seattle Sounders. Na osiem minut przed zakończeniem starcia drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Alex Roldan z drużyny Seattle Sounders i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 79. minucie.

W 86. minucie boisko opuścili zawodnicy Seattle Sounders: Ethan Dobbelaere, Will Bruin, a na ich miejsce weszli Albert Rusnak, Raul Ruidiaz. Trener Houstonu Dynamo postanowił zagrać agresywniej. W pierwszej minucie doliczonego czasu meczu zmienił pomocnika Mema Rodrigueza i na pole gry wprowadził napastnika Thiaguinha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W drugiej połowie nie padły gole.

Zespół Houstonu Dynamo zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną piłkarzom Houstonu Dynamo, a zawodnikom Seattle Sounders pokazał dwie żółte i jedną czerwoną.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.