Houston Dynamo Football Club - Nashville Soccer Club 2-0 (1-0). Liga -

15 maja na BBVA Stadium odbył się mecz MLS pomiędzy drużynami Houstonu Dynamo i Nashville SC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Houstonu Dynamo 2-0.

15 maja  na BBVA Stadium odbył się mecz   MLS pomiędzy drużynami Houstonu Dynamo  i Nashville SC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Houstonu Dynamo 2-0.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Nashville SC wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Houstonu Dynamo w 16. minucie spotkania, gdy Adalberto Carrasquilla zdobył pierwszą bramkę.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Adam Lundqvist osłabiając tym samym drużynę Houstonu Dynamo. W 40. minucie w zespole Houstonu Dynamo doszło do zmiany. Sam Junqua wszedł za Thorleifura Ulfarssona. Od 42. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Houstonu Dynamo i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Houstonu Dynamo.

Na drugą połowę zespół Nashville SC wyszedł w zmienionym składzie, za Erica Millera wszedł Hany Mukhtar. W 46. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jacka Mahera z Nashville SC, a w 49. minucie Darwina Quintera z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Houstonu Dynamo w 53. minucie spotkania, gdy Darwin Quintero strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Po chwili trener Houstonu Dynamo postanowił bronić wyniku. W 58. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Darwina Quintera wszedł Ethan Bartlow, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Houstonu Dynamo utrzymać prowadzenie.

W 64. minucie Dave Romney zastąpił Walkera Zimmermana. Między 64. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze Houstonu Dynamo: Zeca, Memo Rodriguez, Fafa Picault, na ich miejsce weszli: Griffin Dorsey, Roberto Avila, Tyler Pasher. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Charlesa Kwabeny, Taylora Washingtona, Luke'a Haakensona zajęli: Ake Loba, Daniel Lovitz, Handwalla Bwana. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Nashville SC: Ethanowi Zubakowi w 87. minucie i Walkerowi Zimmermanowi w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Drużyna Nashville SC miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom Houstonu Dynamo w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną żółtą. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej trzy.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.