Houston Dynamo Football Club - Club de Foot Montreal 2-3 (2-2). Liga -

14 sierpnia na BBVA Stadium odbyło się spotkanie MLS pomiędzy drużynami Houstonu Dynamo i CF Montreal. Starcie zakończyło się zwycięstwem CF Montreal 3-2.

14 sierpnia  na BBVA Stadium odbyło się spotkanie   MLS pomiędzy drużynami Houstonu Dynamo  i CF Montreal. Starcie zakończyło się zwycięstwem CF Montreal 3-2.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 meczów jedenastka CF Montreal wygrała siedem razy i tyle samo razy przegrywała. Żaden pojedynek nie zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Sebastian Ferreira wywołał eksplozję radości wśród kibiców Houstonu Dynamo , strzelając gola w 12. minucie meczu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Hector Herrera.

Piłkarze CF Montreal odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Romell Quioto.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 28. minucie Alistair Johnston dał prowadzenie swojej drużynie. Przy strzeleniu gola pomógł Memo Rodriguez.

Zespół Houstonu Dynamo wyrównał wynik meczu. W 36. minucie gola wyrównującego strzelił Daniel Steres.

W trzeciej minucie doliczonego czasu sędzia wskazał na jedenasty metr, ale Romell Quioto nie zmienił rezultatu meczu. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka CF Montreal. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

Drugą połowę zespół Houstonu Dynamo rozpoczął w zmienionym składzie, za Mema Rodrigueza wszedł Micael. Także jedenastka CF Montreal wyszła w zmienionym składzie, za Ismaela Kone'a wszedł Joaquin Torres. W 58. minucie Rudy Camacho został zastąpiony przez Zachary'ego Braulta-Guillarda.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom CF Montreal: Gabriele Corbowi w 62. i Alistairowi Johnstonowi w 66. minucie.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę CF Montreal przyniosły efekt bramkowy. W 69. minucie wynik ustalił Lassi Lappalainen. Bramka padła po podaniu Joaquina Torresa.

W tej samej minucie Sam Junqua został zmieniony przez Adama Lundqvista, a za Zarka Valentina wszedł na boisko Griffin Dorsey, co miało wzmocnić drużynę Houstonu Dynamo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Romella Quiota na Victora Wanyamę. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Romell Quioto, zawodnik CF Montreal. W 77. minucie w zespole CF Montreal doszło do zmiany. Robert Thorkelsson wszedł za Romella Quiota.

W tej samej minucie Romell Quioto został zmieniony przez Keiego Kamarę, co miało wzmocnić jedenastkę CF Montreal. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fafę Picault na Thorleifura Ulfarssona oraz Darwina Quintera na Coreya Bairda. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Houston Dynamo: Micaelowi w 80. i Adalbertowi Carrasquilli w 86. minucie. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-3.

Piłkarze Houstonu Dynamo otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.