Houston Dynamo Football Club - Chicago Fire Football Club 2-0 (2-0). Liga -

26 czerwca na BBVA Stadium odbyło się starcie MLS pomiędzy drużynami Houstonu Dynamo i Chicago Fire. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Houstonu Dynamo 2-0.

26 czerwca  na BBVA Stadium odbyło się starcie   MLS pomiędzy drużynami Houstonu Dynamo  i Chicago Fire. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Houstonu Dynamo 2-0.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 spotkań jedenastka Chicago Fire wygrała pięć razy i tyle samo razy przegrywała. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Houstonu Dynamo w 23. minucie spotkania, gdy Thorleifur Ulfarsson zdobył pierwszą bramkę.

W 38. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Federica Navarra z Chicago Fire, a w 41. minucie Mema Rodrigueza z drużyny przeciwnej.

Jedenastka Chicago Fire ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Houstonu Dynamo, strzelając kolejnego gola. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Darwin Quintero. Bramka padła po podaniu Adama Lundqvista.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Na drugą połowę drużyna Chicago Fire wyszła w zmienionym składzie, za Briana Gutierreza wszedł Fabian Herbers. W 59. minucie Stanislav Ivanov został zastąpiony przez Jhona Espinozę.

Od 65. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Houstonu Dynamo i jedną drużynie przeciwnej. Między 66. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Houstonu Dynamo: Daniel Steres, Memo Rodriguez, Darwin Quintero, Sebastian Ferreira, Thorleifur Ulfarsson, na ich miejsce weszli: Tim Parker, Tyler Pasher, Adalberto Carrasquilla, Roberto Avila, Griffin Dorsey. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kacpra Przybylki, Jonathana Bornsteina, Federica Navarra zajęli: Jhon Duran, Andre II, Chinonso Offor.

Sędzia ukarał żółtymi kartkami czterech zawodników Houstonu Dynamo. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Piłkarze Chicago Fire otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.