Houston Dynamo Football Club - Charlotte FC 1-2 (0-1). Liga -

W spotkaniu MLS, które rozegrane zostało 4 lipca, drużyna Houstonu Dynamo przegrała z Charlotte FC 1-2 (0-1). Pojedynek odbył się na BBVA Stadium. Na boisku zobaczyliśmy dwóch Polaków: Kamila Jóźwiaka, Karola Świderskiego z Charlotte FC.

W  spotkaniu  MLS, które rozegrane zostało 4 lipca, drużyna Houstonu Dynamo przegrała  z Charlotte FC  1-2 (0-1). Pojedynek odbył się na BBVA Stadium. Na boisku zobaczyliśmy dwóch Polaków: Kamila Jóźwiaka, Karola Świderskiego z Charlotte FC.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Charlotte FC.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. W 28. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Houstonu Dynamo Matias Vera.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Charlotte FC.

W 56. minucie arbiter ukarał kartką Darwina Cerena, zawodnika Houstonu Dynamo. W 61. minucie Sebastian Ferreira zastąpił Fafę Picaulta.

Trener Houstonu Dynamo postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Darwina Cerena i na pole gry wprowadził napastnika Tylera Pashera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę. W tej samej minucie trener Charlotte FC postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Yordy'ego Reynę wszedł Joseph Mora, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Charlotte FC utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce Charlotte FC udało się strzelić gola i wygrać. W 67. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Sergia Ruiza z Charlotte FC, a w 73. minucie Daniela Steresa z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Charlotte FC w 74. minucie spotkania, gdy Andre Shinyashiki zdobył drugą bramkę.

Fafa Picault wywołał eksplozję radości wśród kibiców Houstonu Dynamo, strzelając gola w 81. minucie meczu. Przy zdobyciu bramki pomógł Darwin Quintero.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Charlotte FC: Andre Shinyashikiemu w 85. minucie i McKinze'owi Gainesowi w drugiej minucie doliczonego czasu starcia. W 87. minucie w jedenastce Charlotte FC doszło do zmiany. Jaylin Lindsey wszedł za Harrisona Affula. Drużynie Houstonu Dynamo zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Charlotte FC.

Zawodnicy Houstonu Dynamo otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka Houstonu Dynamo w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna Charlotte FC w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.