Football Club Dallas - San Jose Earthquakes 4-1 (3-0). Liga -

W starciu MLS, które rozegrane zostało 14 sierpnia, jedenastka FC Dallas wygrała z San Jose Earthquakes 4-1 (3-0). Mecz na Toyota Stadium (USA) we Frisco obejrzało 15 106 widzów.

W  starciu  MLS, które rozegrane zostało 14 sierpnia, jedenastka FC Dallas wygrała  z San Jose Earthquakes  4-1 (3-0). Mecz na Toyota Stadium (USA) we Frisco obejrzało 15 106 widzów.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 22 mecze drużyna San Jose Earthquakes wygrała siedem razy i zanotowała sześć porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy FC Dallas nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W trzeciej minucie na listę strzelców wpisał się Jesus Ferreira. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Alan Velasco.

Marco Farfan wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Dallas, zdobywając kolejną bramkę w 20. minucie meczu.

W 41. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Jesus Ferreira z FC Dallas. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Edwin Cerrillo z FC Dallas. Była to 45. minuta spotkania.

W 55. minucie za Tommy'ego Thompsona wszedł Jack Skahan.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Dallas w 57. minucie spotkania, gdy Alan Velasco zdobył czwartą bramkę. Asystę przy golu zanotował Benjamin Kikanovic.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Po godzinie gry wynik ustalił Jeremy Ebobisse.

Między 63. a 80. minutą, boisko opuścili piłkarze FC Dallas: Jesus Ferreira, Tsiki Ntsabeleng, Sebastian Lletget, Paul Arriola, Jose Martinez, na ich miejsce weszli: Franco Jara, Paxton Pomykal, Kalil Elmedkhar, Jader Obrian, Nkosi Tafari. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Benjamina Kikanovica, Jamira Monteira, Judsona zajęli: Cade Cowell, Niko Tsakiris, Jan Gregus. W 67. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Paxtona Pomykala z FC Dallas, a w 90. minucie Nathana z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-1.

Zespół FC Dallas zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 10 celnych strzałów. Przewaga jedenastki San Jose Earthquakes w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom FC Dallas, natomiast piłkarzom San Jose Earthquakes pokazał jedną.

Drużyna FC Dallas w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka San Jose Earthquakes w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.