Football Club Dallas - Philadelphia Union 1-0 (1-0). Liga -

18 sierpnia na Toyota Stadium (USA) we Frisco odbyło się spotkanie MLS pomiędzy drużynami FC Dallas i Philadelphii Union. Starcie zakończyło się zwycięstwem FC Dallas 1-0. Na stadionie stawiło się 12 479 widzów.

18 sierpnia  na Toyota Stadium (USA) we Frisco odbyło się spotkanie   MLS pomiędzy drużynami FC Dallas  i Philadelphii Union. Starcie zakończyło się zwycięstwem FC Dallas 1-0. Na stadionie stawiło się 12 479 widzów.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół FC Dallas wygrał aż sześć razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedynego gola meczu strzelił Jesus Ferreira dla drużyny FC Dallas. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola pomógł Paul Arriola.

W pierwszej minucie doliczonego czasu Cory Burke został zmieniony przez Mikaela Uhrego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FC Dallas.

Między 59. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Philadelphii Union : Leon Flach, Nathan Harriel, Julian Carranza, na ich miejsce weszli: Jack McGlynn, Olivier Mbaizo, Christopher Donovan. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jesusa Ferreiry, Sebastiana Lletgeta zajęli: Franco Jara, Nkosi Tafari. Między 62. a 74. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FC Dallas oraz dwie drużynie przeciwnej.

Trener Philadelphii Union postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 88. minucie zastąpił zmęczonego Jose Martineza. Na boisko wszedł Paxten Aaronson, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku boisko opuścili zawodnicy FC Dallas: Nanu, Tsiki Ntsabeleng, a na ich miejsce weszli Alan Velasco, Paul Arriola. W drugiej połowie nie padły bramki.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Zespół FC Dallas w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Philadelphii Union wymieniła pięciu zawodników.