Football Club Cincinnati - Orlando City Soccer Club 1-0 (0-0). Liga -

W meczu MLS, który rozegrany został 25 czerwca, jedenastka FC Cincinnati wygrała z Orlando City 1-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na TQL Stadium.

W  meczu  MLS, który rozegrany został 25 czerwca, jedenastka FC Cincinnati wygrała  z Orlando City  1-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na TQL Stadium.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć starć zespół FC Cincinnati wygrał jeden raz, ale więcej przegrywał, bo aż trzy razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut jedenastka FC Cincinnati zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Orlando City była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 45. minucie Jake Mulraney zastąpił Benjego Michela.

W tej samej minucie w zespole Orlando City doszło do zmiany. Antonio Carlos wszedł za Jake'a Mulraneya. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 55. minucie John Nelson został zmieniony przez Luciana Acostę, co miało wzmocnić jedenastkę FC Cincinnati. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ercana Karę na Alexandre Pata.

Jedyną bramkę meczu zdobył Brenner dla drużyny FC Cincinnati. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę przy golu zaliczył Luciano Acosta.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole FC Cincinnati doszło do zmiany. Allan Cruz wszedł za Harisa Medunjanina. W następstwie utraty gola trener Orlando City postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Juniora Ursa i na pole gry wprowadził napastnika Tesha Akindele'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 72. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Kyle'a Smitha z Orlando City, a w 80. minucie Brennera z drużyny przeciwnej.

Po chwili trener FC Cincinnati postanowił bronić wyniku. W 86. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Alvara Barreala wszedł Ian Murphy, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie FC Cincinnati utrzymać prowadzenie. W 87. minucie boisko opuścili piłkarze FC Cincinnati: Anthony Markanich, Yuya Kubo, a na ich miejsce weszli Brandon Vazquez, Brenner.

Jedenastka FC Cincinnati zamurowała swoją bramkę, praktycznie nie atakowała, a akcje jej zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Drużyna FC Cincinnati w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka Orlando City dokonała czterech zmian.