Football Club Cincinnati - New England Revolution 2-3 (1-2). Liga -

22 maja na TQL Stadium odbyło się starcie MLS pomiędzy drużynami FC Cincinnati i New England Rev. Mecz zakończył się zwycięstwem New England Rev. 3-2. Jednego z goli strzelił Adam Buksa.

22 maja  na TQL Stadium odbyło się starcie   MLS pomiędzy drużynami FC Cincinnati  i New England Rev. Mecz zakończył się zwycięstwem New England Rev. 3-2. Jednego z goli strzelił Adam Buksa.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna New England Rev. wygrała aż pięć razy, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie sędzia pokazał kartkę Damianowi Riverze, piłkarzowi New England Rev..

Sebastian Lletget wywołał eksplozję radości wśród kibiców New England Rev., strzelając gola w 17. minucie pojedynku. W 23. minucie arbiter przyznał kartkę Obinnie Nwobodo z drużyny FC Cincinnati.

Zespół FC Cincinnati otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 26. minucie Brandon Vazquez wyrównał wynik meczu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Brandon Bye.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników New England Rev. w 43. minucie spotkania, gdy Adam Buksa zdobył drugą bramkę. W 45. minucie Sebastian Lletget został zmieniony przez Gustava Bou.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Alvaro Barreal.

Między 61. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy New England Rev.: Wilfrid Kaptoum, Damian Rivera, Adam Buksa, Omar Gonzalez, na ich miejsce weszli: Maciel, Dylan Borrero, Emmanuel Boateng, Jon Bell. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alvasa Powella, Dominique'a Badjego, Brandona Vazqueza zajęli: Raymon Gaddis, Yuya Kubo, Arquimides Ordonez.

Piłkarze New England Rev. w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W samej końcówce starcia wynik ustalił Tommy McNamara. Przy zdobyciu bramki ponownie asystę zaliczył Brandon Bye.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Emmanuel Boateng z New England Rev. Była to 90. minuta meczu. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-3.

Zawodnicy FC Cincinnati otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka FC Cincinnati w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół New England Rev. wymienił pięciu graczy.