D.C. United - Toronto Football Club 2-2 (1-1). Liga -

W pojedynku MLS, który rozegrany został 22 maja, zespół D.C. Unitedu zremisował z Toronto FC 2-2 (1-1). Spotkanie odbyło się na Audi Field w Waszyngtonie.

W  pojedynku  MLS, który rozegrany został 22 maja, zespół D.C. Unitedu zremisował  z Toronto FC  2-2 (1-1). Spotkanie odbyło się na Audi Field w Waszyngtonie.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 24 starcia drużyna Toronto FC wygrała osiem razy i zanotowała sześć porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy D.C. Unitedu w siódmej minucie spotkania, gdy Edison Flores zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Michael Estrada.

Między 10. a 23. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom D.C. Unitedu i jedną drużynie przeciwnej.

Ayo Akinola wywołał eksplozję radości wśród kibiców Toronto FC, strzelając gola w 36. minucie starcia. W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał kartką Jesusa Jimeneza, zawodnika Toronto FC.

W 45. minucie Edison Flores został zmieniony przez Drewa Skundricha. W tej samej minucie w drużynie D.C. Unitedu doszło do zmiany. Nigel Robertha wszedł za Edisona Floresa. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół D.C. Unitedu przyniosły efekt bramkowy. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Michael Estrada.

Między 58. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Toronto FC: Ralph Priso-Mbongue, Jayden Nelson, Deandre Kerr, na ich miejsce weszli: Jonathan Osorio, Ifunanyachi Achara, Jordan Perruzza. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Brendana Hinesa-Ike'a, Michaela Estrady zajęli: Donovan Pines, Ola Kamara. Między 79. a 85. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Toronto FC i jedną drużynie przeciwnej.

Piłkarze Toronto FC w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W samej końcówce pojedynku wynik ustalił Jonathan Osorio.

W następstwie utraty bramki trener D.C. Unitedu postanowił zagrać agresywniej. W 90. minucie zmienił obrońcę Brada Smitha i na pole gry wprowadził napastnika Kimarniego Smitha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Chris Durkin z D.C. Unitedu. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom D.C. Unitedu w pierwszej połowie, w drugiej również dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, w drugiej także dwie.

Jedenastka D.C. Unitedu wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Toronto FC w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.