D.C. United - New York City Football Club 0-2 (0-2). Liga -

19 maja na Audi Field w Waszyngtonie odbyło się spotkanie MLS pomiędzy drużynami D.C. Unitedu i New York City. Pojedynek zakończył się zwycięstwem New York City 2-0.

19 maja  na Audi Field w Waszyngtonie odbyło się spotkanie   MLS pomiędzy drużynami D.C. Unitedu  i New York City. Pojedynek zakończył się zwycięstwem New York City 2-0.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 meczów jedenastka D.C. Unitedu wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo aż 11 razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy New York City w piątej minucie spotkania, gdy Alexander Callens zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zanotował Chris Gloster.

W 19. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Rafaela Roma z D.C. Unitedu, a w 36. minucie Santiago Rodrigueza z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników New York City w 45. minucie spotkania, gdy Valentin Castellanos zdobył z karnego drugą bramkę. W 45. minucie za Jose Alfara wszedł Julian Gressel.

W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy D.C. Unitedu: Taxiarchis Fountas, Sami Guediri, a na ich miejsce weszli Jose Alfaro, Jose Alfaro. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Trener New York City postanowił bronić wyniku. W 56. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Thiaga Andradego wszedł Maxime Chanot, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce New York City utrzymać prowadzenie. Między 57. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy New York City: Chris Gloster, Keaton Parks, Talles Magno, na ich miejsce weszli: Malte Amundsen, Gedion Zelalem, Heber. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Russella Canouse'a, Edisona Floresa zajęli: Drew Skundrich, Nigel Robertha.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom New York City: Valentinowi Castellanosowi w 63. minucie i Gedionowi Zelalemowi w czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku.

Wyjątkowa nieporadność napastników D.C. Unitedu była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom D.C. Unitedu, a zawodnikom New York City pokazał trzy.

Drużyna D.C. Unitedu dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół New York City w drugiej połowie wymienił czterech graczy.