D.C. United - Nashville Soccer Club 1-3 (0-2). Liga -

W starciu MLS, które rozegrane zostało 25 czerwca, jedenastka D.C. Unitedu przegrała z Nashville SC 1-3 (0-2). Pojedynek odbył się na Audi Field w Waszyngtonie.

W  starciu  MLS, które rozegrane zostało 25 czerwca, jedenastka D.C. Unitedu przegrała  z Nashville SC  1-3 (0-2). Pojedynek odbył się na Audi Field w Waszyngtonie.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Nashville SC wygrał aż trzy razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Daniel Lovitz.

W 21. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Andy'ego Najara z D.C. Unitedu, a w 26. minucie Daniela Lovitza z drużyny przeciwnej.

Jedenastka D.C. Unitedu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Nashville SC, strzelając kolejnego gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry zmusił do kapitulacji bramkarza Hany Mukhtar.

W 45. minucie w jedenastce D.C. Unitedu doszło do zmiany. Nigel Robertha wszedł za Sofiane'a Djeffala.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Nashville SC w 50. minucie spotkania, gdy Hany Mukhtar zdobył trzecią bramkę. W 54. minucie kartkę dostał Walker Zimmerman, piłkarz Nashville SC.

W 56. minucie Julian Gressel został zastąpiony przez Donovana Pinesa. W tej samej minucie w drużynie D.C. Unitedu doszło do zmiany. Michael Estrada wszedł za Olę Kamarę.

Taxiarchis Fountas wywołał eksplozję radości wśród kibiców D.C. Unitedu, strzelając gola w 59. minucie meczu. Od 60. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Nashville SC i jedną drużynie przeciwnej.

Między 62. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Nashville SC: Randall Leal, Charles Kwabena, Dax McCarty, Hany Mukhtar, Daniel Lovitz, na ich miejsce weszli: Luke Haakenson, Ake Loba, Brian Anunga, Ethan Zubak, Taylor Washington. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Brada Smitha, Russella Canouse'a zajęli: Kimarni Smith, Drew Skundrich. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-3.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom D.C. Unitedu, natomiast piłkarzom Nashville SC przyznał pięć.