Columbus Crew Soccer Club - Los Angeles Football Club 0-2 (0-0). Liga -

22 maja na Historic Crew Stadium odbyło się starcie MLS pomiędzy drużynami Columbusu Crew i Los Angeles FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Los Angeles FC 2-0. Spotkanie obejrzało 19 649 widzów.

22 maja  na Historic Crew Stadium odbyło się starcie   MLS pomiędzy drużynami Columbusu Crew  i Los Angeles FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Los Angeles FC 2-0. Spotkanie obejrzało 19 649 widzów.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Los Angeles FC wygrała aż trzy razy, a przegrała tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Los Angeles FC: Kellynowi Acoście w 35. i Sebastienowi Ibeadze w 41. minucie.

W 45. minucie Danny Musovski został zastąpiony przez Carlosa Velę. W tej samej minucie w zespole Los Angeles FC doszło do zmiany. Brian Rodriguez wszedł za Danny'ego Musovskiego. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 55. minucie sędzia ukarał kartką Jesusa Murilla, piłkarza Los Angeles FC. Po chwili trener Los Angeles FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Francisca Ginellę. Na boisko wszedł Jose Cifuentes, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Los Angeles FC w 62. minucie spotkania, gdy Carlos Vela zdobył pierwszą bramkę. W 68. minucie James Igbekeme został zmieniony przez Derricka Jr., co miało wzmocnić zespół Columbusu Crew. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kellyna Acostę na Danny'ego Crisostomo.

Drużyna Columbusu Crew ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Los Angeles FC, strzelając kolejnego gola. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 0-2 podwyższył Jose Cifuentes.

Od 75. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Los Angeles FC. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Przewaga zespołu Columbusu Crew w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Jedenastka Los Angeles FC zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Arbiter nie ukarał piłkarzy Columbusu Crew żadną kartką, natomiast zawodnikom Los Angeles FC przyznał sześć żółtych.

Zespół Columbusu Crew w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna Los Angeles FC wymieniła pięciu graczy.