Colorado Rapids - Seattle Sounders Football Club 1-0 (0-0). Liga -

23 maja na Dick's Sporting Goods Park w Commerce City odbył się mecz MLS pomiędzy drużynami Colorado Rapids i Seattle Sounders. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Colorado Rapids 1-0. Starcie obejrzało 14 923 widzów.

23 maja  na Dick's Sporting Goods Park w Commerce City odbył się mecz   MLS pomiędzy drużynami Colorado Rapids  i Seattle Sounders. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Colorado Rapids 1-0. Starcie obejrzało 14 923 widzów.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 25 pojedynków jedenastka Seattle Sounders wygrała 15 razy i zanotowała siedem porażek oraz trzy remisy.

Już w pierwszych minutach drużyna Seattle Sounders próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 40. minucie Mark-Anthony Kaye został zastąpiony przez Jonathana Lewisa.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Obed Vargas z jedenastki Seattle Sounders. Była to 45. minuta starcia. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 46. minucie sędzia przyznał kartkę Yeimarowi Andrademu z Seattle Sounders.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy bramkę zdobył Jonathan Lewis.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Colorado Rapids: Keeganowi Rosenberry'emu w 53. i Bryanowi Acoście w 71. minucie. W 57. minucie w zespole Seattle Sounders doszło do zmiany. Leonardo Chu wszedł za Yeimara Andradego. Trener Seattle Sounders postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Kelyna Rowe'a i na pole gry wprowadził napastnika Fredy'ego Montera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Między 73. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Seattle Sounders: Xavier Arreaga, Obed Vargas, Jordan Morris, na ich miejsce weszli: Jimmy Medranda, Josh Atencio, Will Bruin. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Bryana Acosty, Michaela Barriosa zajęli: Collen Warner, Nicolas Mezquida. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Colorado Rapids postanowił bronić wyniku. W szóstej minucie doliczonego czasu spotkania postawił na defensywę. Za pomocnika Jacka Price'a wszedł Gustavo Vallecilla, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Colorado Rapids utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie w zespole Colorado Rapids doszło do zmiany. Max Alves wszedł za Diego Rubia.

Jedenastka Colorado Rapids zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała pięć celnych strzałów.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy.