Colorado Rapids - Nashville Soccer Club 1-3 (0-3). Liga -

29 maja na Dick's Sporting Goods Park w Commerce City odbył się mecz MLS pomiędzy drużynami Colorado Rapids i Nashville SC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Nashville SC 3-1.

29 maja  na Dick's Sporting Goods Park w Commerce City odbył się mecz   MLS pomiędzy drużynami Colorado Rapids  i Nashville SC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Nashville SC 3-1.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Nashville SC.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Charles Kwabena wywołał eksplozję radości wśród kibiców Nashville SC, zdobywając bramkę w ósmej minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki pomógł Walker Zimmerman.

W 14. minucie kartką został ukarany Diego Rubio, piłkarz Colorado Rapids.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Nashville SC w 14. minucie spotkania, gdy Hany Mukhtar strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zaliczył Daniel Lovitz.

W 17. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Hany Mukhtar z Nashville SC. W 41. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lalasa Abubakara z Colorado Rapids, a w 42. minucie Erica Millera z drużyny przeciwnej.

W 45. minucie Gyasi Zardes zastąpił Michaela Barriosa. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 51. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Bryana Acostę z Colorado Rapids, a w 56. minucie Hanego Mukhtara z drużyny przeciwnej. W 55. minucie boisko opuścili zawodnicy Colorado Rapids: Mark-Anthony Kaye, Max Alves, a na ich miejsce weszli Bryan Acosta, Anthony Markanich.

Niedługo później trener Nashville SC postanowił bronić wyniku. W 73. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Luke'a Haakensona wszedł Taylor Washington, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Nashville SC utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie w zespole Nashville SC doszło do zmiany. Dax McCarty wszedł za Erica Millera.

Piłkarze Colorado Rapids w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 12 minut przed zakończeniem meczu wynik ustalił Diego Rubio.

W 82. minucie Brian Anunga został zmieniony przez Anibala Godoya, a za Hanego Mukhtara wszedł na boisko Ake Loba, co miało wzmocnić drużynę Nashville SC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jacka Price'a na Nicolasa Mezquidę. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-3.

Przewaga jedenastki Colorado Rapids w posiadaniu piłki była ogromna (70 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Arbiter ukarał żółtymi kartkami trzech zawodników Colorado Rapids. Pokazał im dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Piłkarze Nashville SC dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy.