Colorado Rapids - Austin Football Club 2-3 (2-2). Liga -

5 lipca na Dick's Sporting Goods Park w Commerce City odbyło się spotkanie MLS pomiędzy drużynami Colorado Rapids i Austin FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Austin FC 3-2.

5 lipca  na Dick's Sporting Goods Park w Commerce City odbyło się spotkanie   MLS pomiędzy drużynami Colorado Rapids  i Austin FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Austin FC 3-2.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 18. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Danielowi Pereirze z Austin FC.

Lalas Abubakar wywołał eksplozję radości wśród kibiców Colorado Rapids , zdobywając bramkę w 19. minucie meczu. Sytuację bramkową stworzył Diego Rubio.

Drużyna Austin FC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Colorado Rapids, strzelając kolejnego gola. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Jonathan Lewis.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 28. minucie bramkę kontaktową zdobył Ethan Finlay. Przy strzeleniu gola pomagał Jon Gallagher.

Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartką został ukarany Kipp Keller, zawodnik Austin FC.

Piłkarze Austin FC nie poddali się i także strzelili dwa gole jeszcze w pierwszej połowie. W pierwszej minucie doliczonego czasu Sebastian Driussi wyrównał wynik meczu. Asystę przy bramce ponownie zaliczył Jon Gallagher.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Austin FC w 59. minucie spotkania, gdy Maximiliano Urruti strzelił trzeciego gola. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Ethan Finlay.

W 67. minucie Danny Wilson został zastąpiony przez Michaela Barriosa. Chwilę później trener Austin FC postanowił bronić wyniku. W 72. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Hectora Jimeneza wszedł Nick Lima, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Austin FC utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie w zespole Austin FC doszło do zmiany. Owen Wolff wszedł za Diego Fagundeza.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie dostał Sebastian Driussi z drużyny Austin FC. Była to 75. minuta starcia. W 75. minucie czerwoną kartkę obejrzał Kipp Keller, tym samym zespół Austin FC musiał znaczną część drugiej połowy grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-3.

Drużyna Austin FC była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Colorado Rapids żadną kartką, natomiast zawodnikom Austin FC pokazał trzy żółte i jedną czerwoną.

Zespół Colorado Rapids w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast drużyna Austin FC w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.