Club Internacional de Futbol Miami - Portland Timbers 2-1 (1-0). Liga -

29 maja na DRV PNK Stadium w Forcie Lauderdale odbyło się starcie MLS pomiędzy drużynami Interu Miami CF i Portlandu Timbers. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Interu Miami CF 2-1. Pojedynek obejrzało 11 161 widzów.

29 maja  na DRV PNK Stadium w Forcie Lauderdale odbyło się starcie   MLS pomiędzy drużynami Interu Miami CF  i Portlandu Timbers. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Interu Miami CF 2-1. Pojedynek obejrzało 11 161 widzów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 14. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Bryce'a Duke'a z Interu Miami CF, a w 27. minucie Cristhiana Paredesa z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Interu Miami CF w 27. minucie spotkania, gdy Leonardo Campana zdobył pierwszą bramkę. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia ukarał kartką Larrysa Mabialę, zawodnika Portlandu Timbers.

W 44. minucie Robbie Robinson został zmieniony przez Indianę Vassilieva. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Interu Miami CF.

Drugą połowę zespół Interu Miami CF rozpoczął w zmienionym składzie, za Bryce'a Duke'a wszedł Robert Taylor.

Jedenastka Portlandu Timbers ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Interu Miami CF, strzelając kolejnego gola. W 59. minucie wynik na 2-0 podwyższył Robert Taylor.

Między 62. a 75. minutą, boisko opuścili zawodnicy Portlandu Timbers: David Ayala, Justin Rasmussen, Josecarlos Van Rankin, na ich miejsce weszli: Bill Tuiloma, Santiago Moreno, Sebastian Blanco. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Leonarda Campany, Jeana Moty zajęli: Gonzalo Higuain, Victor Ulloa. W 64. minucie kartkę dostał Dario Zuparic z Portlandu Timbers. Niedługo później trener Interu Miami CF postanowił bronić wyniku. W 75. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Jeana Motę wszedł Aime Mabika, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Interu Miami CF utrzymać prowadzenie.

Piłkarze Portlandu Timbers odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 78. minucie wynik ustalił Bill Tuiloma.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Inter Miami CF: Drake'owi Callenderowi w 88. minucie i Gonzalowi Higuainowi w piątej minucie doliczonego czasu meczu. Drużynie Portlandu Timbers zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Interu Miami CF.

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Interu Miami CF, a w drugiej dwie. Piłkarze Portlandu Timbers obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną mniej.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.