Club Internacional de Futbol Miami - New York Red Bulls 2-0 (1-0). Liga -

W starciu MLS, które rozegrane zostało 23 maja, zespół Interu Miami CF zwyciężył z New York Red Bulls 2-0 (1-0). Mecz odbył się na DRV PNK Stadium w Forcie Lauderdale.

W  starciu  MLS, które rozegrane zostało 23 maja, zespół Interu Miami CF zwyciężył  z New York Red Bulls  2-0 (1-0). Mecz odbył się na DRV PNK Stadium w Forcie Lauderdale.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na pięć spotkań zespół Interu Miami CF wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo trzy razy. Żaden pojedynek nie zakończył się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Gregoremu z Interu Miami CF. Była to 24. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Interu Miami CF w 29. minucie spotkania, gdy Ariel Lassiter strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Bryce Duke.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Interu Miami CF.

Na drugą połowę drużyna New York Red Bulls wyszła w zmienionym składzie, za Omira Fernandeza wszedł Cameron Harper. W 54. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Indianę Vassiliev z Interu Miami CF, a w 60. minucie Aarona Longa z drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie Indiana Vassiliev zastąpił Robbie Robinsona. Między 60. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy New York Red Bulls: Dru Yearwood, Patryk Klimala, Aaron Long, Thomas Edwards, na ich miejsce weszli: Luquinhas, Tom Barlow, Jason Pendant, Caden Clark. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Bryce'a Duke'a, Ariela Lassitera, Leonarda Campany zajęli: Robert Taylor, Victor Ulloa, Gonzalo Higuain. Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku kartkę obejrzał Dylan Nealis z jedenastki New York Red Bulls.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. Bramkę na 2-0 w 88. minucie zdobył Robert Taylor. W zdobyciu bramki pomógł Victor Ulloa.

Chwilę później trener Interu Miami CF postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Jeana Motę wszedł Aime Mabika, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Interu Miami CF utrzymać prowadzenie. W doliczonej drugiej minucie meczu kartką został ukarany Dylan Nealis, piłkarz New York Red Bulls. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Jedenastka New York Red Bulls miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Interu Miami CF, a piłkarzom New York Red Bulls pokazał trzy.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.