Club Internacional de Futbol Miami - New York City Football Club 3-2 (1-2). Liga -

W starciu MLS, które rozegrane zostało 14 sierpnia, drużyna Interu Miami CF wygrała z New York City 3-2 (1-2). Spotkanie odbyło się na DRV PNK Stadium w Forcie Lauderdale.

W  starciu  MLS, które rozegrane zostało 14 sierpnia, drużyna Interu Miami CF wygrała  z New York City  3-2 (1-2). Spotkanie odbyło się na DRV PNK Stadium w Forcie Lauderdale.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka New York City wygrała aż pięć razy, a przegrała tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 33. minucie arbiter pokazał kartkę Gregoremu z Interu Miami CF.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników New York City w 34. minucie spotkania, gdy Talles Magno zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna New York City krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko pięć minut, ponieważ zespół Interu Miami CF doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Alejandro Pozuelo. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Bryce Duke.

Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Alfredowi Moralesowi, piłkarzowi New York City.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę New York City przyniosły efekt bramkowy. W drugiej minucie doliczonego czasu Thiago Andrade dał prowadzenie swojej drużynie.

W 48. minucie kartkę otrzymał Robert Taylor z jedenastki Interu Miami CF. W 53. minucie Gabriel Pereira został zastąpiony przez Hebera.

W 54. minucie kartkę dostał Malte Amundsen, zawodnik New York City. Trener Interu Miami CF postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił pomocnika Bryce'a Duke'a i na pole gry wprowadził napastnika Ariela Lassitera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Drużyna Interu Miami CF otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Gola na 2-2 w 63. minucie strzelił Ariel Lassiter. Asystę przy bramce zaliczył Gonzalo Higuain.

Chwilę później trener New York City postanowił bronić wyniku. W 67. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Nicolasa Aceveda wszedł Anton Tinnerholm, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół New York City nie obronił wyniku i ostatecznie przegrał spotkanie. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole New York City doszło do zmiany. Justin Haak wszedł za Thiaga Andradego. W 77. minucie kartkę dostał Maxime Chanot z New York City.

Alejandro Pozuelo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Interu Miami CF, strzelając kolejnego gola w 84. minucie meczu. W 85. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Alejandra Pozuela z Interu Miami CF, a w 86. minucie Santiago Rodrigueza z drużyny przeciwnej.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-2.

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom New York City, natomiast w drugiej trzy. Zawodnicy Interu Miami CF obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.

Jedenastka Interu Miami CF w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna New York City w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.