Club Internacional de Futbol Miami - Minnesota United Football Club 2-1 (0-0). Liga -

26 czerwca na DRV PNK Stadium w Forcie Lauderdale odbyło się spotkanie MLS pomiędzy drużynami Interu Miami CF i Minnesoty United. Starcie zakończyło się zwycięstwem Interu Miami CF 2-1. Na stadionie zasiadło 12 147 widzów.

26 czerwca  na DRV PNK Stadium w Forcie Lauderdale odbyło się spotkanie   MLS pomiędzy drużynami Interu Miami CF  i Minnesoty United. Starcie zakończyło się zwycięstwem Interu Miami CF 2-1. Na stadionie zasiadło 12 147 widzów.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Interu Miami CF.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między szóstą a 43. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Minnesoty United i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania sędzia ukarał kartką Damiona Lowe'a, piłkarza Interu Miami CF. W 61. minucie Victor Ulloa zastąpił Emersona Rodrigueza.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Minnesoty United w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 65. minucie bramkę zdobył Luis Amarilla.

W następstwie utraty bramki trener Interu Miami CF postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Roberta Taylora i na pole gry wprowadził napastnika Gonzala Higuaina. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W tej samej minucie kartkę dostał Gregore z Interu Miami CF. Chwilę później trener Minnesoty United postanowił bronić wyniku. W 70. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Luisa Amarillę wszedł Brent Kallman, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna Minnesoty United nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała mecz.

W tej samej minucie Franco Fragapane został zmieniony przez Bongokuhle'a Hlongwane'a, a za Josepha Rosalesa wszedł na boisko Jacori Hayes, co miało wzmocnić jedenastkę Minnesoty United. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ariela Lassitera na Indianę Vassiliev w 83. minucie. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Jacoriemu Hayesowi z zespołu Minnesoty United.

Bramkarz Minnesoty United wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu aż osiem razy, ale nie zachował czystego konta. W 87. minucie Indiana Vassiliev wyrównał wynik meczu. Asystę przy golu zanotował Bryce Duke.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Interu Miami CF w 90. minucie spotkania, gdy Indiana Vassiliev zdobył drugą bramkę. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Minnesoty United doszło do zmiany. Abu Danladi wszedł za DJa Taylora.

Dwie minuty później kartką został ukarany Brent Kallman, piłkarz Minnesoty United. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Jedenastka Interu Miami CF zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 10 celnych strzałów.

Zawodnicy Interu Miami CF otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Jedenastka Interu Miami CF w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Minnesoty United w drugiej połowie dokonała czterech zmian.