Club Internacional de Futbol Miami - D.C. United 2-2 (2-1). Liga -

15 maja na DRV PNK Stadium w Forcie Lauderdale odbyło się starcie MLS pomiędzy drużynami Interu Miami CF i D.C. Unitedu. Mecz zakończył się remisem 2-2.

15 maja  na DRV PNK Stadium w Forcie Lauderdale odbyło się starcie   MLS pomiędzy drużynami Interu Miami CF  i D.C. Unitedu. Mecz zakończył się remisem 2-2.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół D.C. Unitedu wygrał aż trzy razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 29. minucie Kieran Gibbs zastąpił Ryana Sailora.

W tym czasie zawodnicy Interu Miami CF nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Po pół godzinie gry na listę strzelców wpisał się Leonardo Campana. Asystę zaliczył Ariel Lassiter.

Damion Lowe wywołał eksplozję radości wśród kibiców Interu Miami CF, zdobywając kolejną bramkę w 45. minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki pomagał Jean Mota.

Piłkarze D.C. Unitedu szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W trzeciej minucie doliczonego czasu bramkę kontaktową zdobył Taxiarchis Fountas.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom D.C. United: Russellowi Canouse'owi w 51. i Chrisowi Durkinowi w 69. minucie. Chwilę później trener Interu Miami CF postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Bryce'a Duke'a. Na boisko wszedł Joevin Jones, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie w zespole Interu Miami CF doszło do zmiany. Indiana Vassiliev wszedł za Roberta Taylora.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę D.C. Unitedu przyniosły efekt bramkowy. W 75. minucie wynik ustalił Ola Kamara.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku sędzia pokazał żółtą kartkę Christopherowi McVeyowi, zawodnikowi Interu Miami CF. W 85. minucie w zespole Interu Miami CF doszło do zmiany. Gonzalo Higuain wszedł za Ariela Lassitera. W drugiej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę obejrzał Chris Durkin, tym samym drużyna D.C. Unitedu musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik.

W tej samej minucie w zespole D.C. Unitedu doszło do zmiany. Drew Skundrich wszedł za Taxiarchisa Fountasa. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom D.C. Unitedu, natomiast zawodnikom Interu Miami CF przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy.