Club de Foot Montreal - Football Club Cincinnati 4-3 (2-1). Liga -

29 maja na Stade Saputo w Montrealu odbył się pojedynek MLS pomiędzy drużynami CF Montreal i FC Cincinnati. Starcie zakończyło się zwycięstwem CF Montreal 4-3. Na stadionie stawiło się 14 225 widzów.

29 maja  na Stade Saputo w Montrealu odbył się pojedynek   MLS pomiędzy drużynami CF Montreal  i FC Cincinnati. Starcie zakończyło się zwycięstwem CF Montreal 4-3. Na stadionie stawiło się 14 225 widzów.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem spotkań jedenastka FC Cincinnati wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Jeden mecz zakończył się remisem.

Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Alvaro Barreal.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Cincinnati w 12. minucie spotkania, gdy Junior Moreno zdobył pierwszą bramkę. W 17. minucie Djordje Mihailovic zastąpił Ahmeda Hamdiego.

Jedenastka FC Cincinnati niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 10 minut, drużyna CF Montreal doprowadziła do remisu. Gola strzelił Joel Waterman.

Romell Quioto wywołał eksplozję radości wśród kibiców CF Montreal, strzelając kolejnego gola w czwartej minucie doliczonego czasu meczu. W 45. minucie w zespole CF Montreal doszło do zmiany. Kei Kamara wszedł za Joaquina Torresa.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu zmusił do kapitulacji bramkarza Mathieu Choiniere. Asystę przy bramce zaliczył Kei Kamara.

Zawodnicy FC Cincinnati szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 52. minucie bramkę kontaktową zdobył Alvaro Barreal.

W 53. minucie kartkę dostał Joel Waterman z CF Montreal.

W 59. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Romell Quioto z CF Montreal. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w jedenastce FC Cincinnati doszło do zmiany. Brenner wszedł za Johna Nelsona.

W 64. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Junior Moreno z FC Cincinnati. W tej samej minucie Mathieu Choiniere został zmieniony przez Samuela Piette'a, a za Romella Quiota wszedł na boisko Matko Miljevic, co miało wzmocnić zespół CF Montreal. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alvasa Powella na Raymona Gaddisa oraz Dominique'a Badjego na Yuyę Kubo.

W 83. minucie sędzia ukarał kartką Luciana Acostę, piłkarza FC Cincinnati. Chwilę później trener CF Montreal postanowił bronić wyniku. W 84. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Lassiego Lappalainena wszedł Zorhan Bassong, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce CF Montreal utrzymać prowadzenie. Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku w zespole FC Cincinnati doszło do zmiany. Haris Medunjanin wszedł za Obinnę Nwobodo.

Od 86. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom CF Montreal i jedną drużynie przeciwnej. Drużynie FC Cincinnati zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki CF Montreal.

Zawodnicy CF Montreal obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół CF Montreal wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna FC Cincinnati w drugiej połowie dokonała czterech zmian.