Club de Foot Montreal - Charlotte FC 2-1 (1-1). Liga -

W pojedynku MLS, który rozegrany został 26 czerwca, drużyna CF Montreal wygrała z Charlotte FC 2-1 (1-1). Mecz na Stade Saputo w Montrealu obejrzało 13 520 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Karola Świderskiego występującego w Charlotte FC.

W  pojedynku  MLS, który rozegrany został 26 czerwca, drużyna CF Montreal wygrała  z Charlotte FC  2-1 (1-1). Mecz na Stade Saputo w Montrealu obejrzało 13 520 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Karola Świderskiego występującego w Charlotte FC.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka CF Montreal wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Zachary Brault-Guillard.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie bramkę zdobył Romell Quioto.

Zawodnicy Charlotte FC odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Guzman Corujo.

W 45. minucie Ahmed Hamdi został zastąpiony przez Ismaela Kone'a. W tej samej minucie w drużynie CF Montreal doszło do zmiany. Mathieu Choiniere wszedł za Ahmeda Hamdiego. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CF Montreal w 47. minucie spotkania, gdy Mathieu Choiniere zdobył drugą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Romell Quioto.

Między 55. a 88. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom CF Montreal i dwie drużynie przeciwnej. Między 58. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze Charlotte FC: Koa Santos, Derrick Jones, Jordy Alcivar, Jaylin Lindsey, na ich miejsce weszli: Christian Fuchs, Quinn McNeill, Christopher Hegardt, Harrison Afful. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Joaquina Torresa, Romella Quiota zajęli: Mason Toye, Kei Kamara. Trener CF Montreal postanowił bronić wyniku. W trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania postawił na defensywę. Za pomocnika Samuela Piette'a wszedł Robert Thorkelsson, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi CF Montreal utrzymać prowadzenie.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom CF Montreal, natomiast piłkarzom Charlotte FC pokazał dwie.

Jedenastka CF Montreal wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna Charlotte FC w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.