Chicago Fire Football Club - Football Club Cincinnati 1-2 (0-1). Liga -

W meczu MLS, który rozegrany został 15 maja, jedenastka Chicago Fire przegrała z FC Cincinnati 1-2 (0-1). Mecz na SeatGeek Stadium obejrzało 14 049 widzów.

W  meczu  MLS, który rozegrany został 15 maja, jedenastka Chicago Fire przegrała  z FC Cincinnati  1-2 (0-1). Mecz na SeatGeek Stadium obejrzało 14 049 widzów.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół FC Cincinnati wygrał aż cztery razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FC Cincinnati: Juniorowi Morenowi w 7. i Lucianowi Acoście w 20. minucie.

W 33. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Chicago Fire Rafael Czichos. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Cincinnati.

W 60. minucie Chinonso Offor zastąpił Jhona Durana. W tej samej minucie Fabian Herbers został zmieniony przez Briana Gutierreza, a za Chrisa Muellera wszedł na boisko Ian Torres, co miało wzmocnić zespół Chicago Fire. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dominique'a Badjego na Arquimidesa Ordoneza.

Niedługo później trener FC Cincinnati postanowił bronić wyniku. W 75. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Alvara Barreala wszedł Tyler Blackett, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi FC Cincinnati utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi FC Cincinnati udało się strzelić gola i wygrać. Na osiem minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce Chicago Fire doszło do zmiany. Jhon Espinoza wszedł za Jonathana Bornsteina.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Chicago Fire w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 83. minucie na listę strzelców wpisał się Jhon Duran. Asystę przy bramce zanotował Xherdan Shaqiri.

Luciano Acosta wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Cincinnati, strzelając kolejnego gola w 85. minucie pojedynku. Na dwie minuty przed zakończeniem starcia w zespole FC Cincinnati doszło do zmiany. Haris Medunjanin wszedł za Luciana Acostę.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Arbiter nie ukarał zawodników Chicago Fire żadną kartką, natomiast piłkarzom FC Cincinnati przyznał dwie żółte.

Jedenastka Chicago Fire w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół FC Cincinnati w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.