Charlotte FC - Club de Foot Montreal 0-2 (0-1). Liga -

W meczu MLS, który rozegrany został 15 maja, drużyna Charlotte FC przegrała z CF Montreal 0-2 (0-1). Mecz na Bank of America Stadium obejrzało 33 323 widzów. Na boisku zobaczyliśmy trzech Polaków: Karola Świderskiego, Jana Sobocińskiego, Kamila Jóźwiaka z Charlotte FC.

W  meczu  MLS, który rozegrany został 15 maja, drużyna Charlotte FC przegrała  z CF Montreal  0-2 (0-1). Mecz na Bank of America Stadium obejrzało 33 323 widzów. Na boisku zobaczyliśmy trzech Polaków: Karola Świderskiego, Jana Sobocińskiego, Kamila Jóźwiaka z Charlotte FC.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki CF Montreal.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez zespół CF Montreal w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 45. minucie na listę strzelców wpisał się Djordje Mihailovic. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Romell Quioto.

W drugiej minucie doliczonego czasu Romell Quioto został zastąpiony przez Keiego Kamarę. Cztery minuty później kartką został ukarany Joaquin Torres, piłkarz CF Montreal. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki CF Montreal.

W 54. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jaylina Lindseya z Charlotte FC, a w 56. minucie Djordje Mihailovica z drużyny przeciwnej. W 57. minucie Sergio Ruiz został zmieniony przez Jordy'ego Alcivara, co miało wzmocnić drużynę Charlotte FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mathieu Choiniere'a na Samuela Piette'a oraz Joaquina Torresa na Ismaela Kone'a.

Zespół Charlotte FC ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka CF Montreal, zdobywając kolejną bramkę. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Alistair Johnston. Bramka padła po podaniu Keiego Kamary.

W 71. minucie w drużynie Charlotte FC doszło do zmiany. Yordy Reyna wszedł za Andre Shinyashikiego. Chwilę później trener CF Montreal postanowił bronić wyniku. W 76. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Lassiego Lappalainena wszedł Zorhan Bassong, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi CF Montreal utrzymać prowadzenie. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Charlotte FC: Jordy'emu Alcivarowi w 87. minucie i Kamilowi Jóźwiakowi w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Zawodnicy Charlotte FC dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników.