Austin Football Club - Sporting Kansas City 4-3 (1-3). Liga -

W starciu MLS, które rozegrane zostało 14 sierpnia, zespół Austin FC wygrał ze Sportingiem Kansas City 4-3 (1-3). Pojedynek odbył się na Q2 Stadium.

W  starciu  MLS, które rozegrane zostało 14 sierpnia, zespół Austin FC wygrał  ze Sportingiem Kansas City  4-3 (1-3). Pojedynek odbył się na Q2 Stadium.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Austin FC wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Andreu Fontas wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sportinga Kansas City , zdobywając bramkę w 12. minucie spotkania.

Drużyna Austin FC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Sportinga Kansas City, strzelając kolejnego gola. W 23. minucie wynik na 0-2 podwyższył William Agada.

Piłkarze Austin FC szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Jon Gallagher.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sportinga Kansas City w 40. minucie spotkania, gdy Johnny Russell strzelił z rzutu karnego trzeciego gola.

W 58. minucie Daniel Pereira został zmieniony przez Washingtona Coroza. W 59. minucie w jedenastce Austin FC doszło do zmiany. Danny Hoesen wszedł za Maximiliana Urrutiego.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 63. minucie bramkę kontaktową zdobył Julio Cascante.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Rubenowi Gabrielsenowi, piłkarzowi Austin FC. Między 72. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Austin FC: Nick Lima, Diego Fagundez, Ruben Gabrielsen, na ich miejsce weszli: Zan Kolmanic, Felipe Martins, Jhohan Romana. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rogera Espinozy, Johnny'ego Russella zajęli: Felipe Hernandez, Kayden Pierre.

Drużyna Sportinga Kansas City niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 22 minuty, zespół Austin FC doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Danny Hoesen. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Sporting Kansas City: Williamowi Agadzie w 86. i Danielowi Salloiemu w 89. minucie.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Sportinga Kansas City doszło do zmiany. Marinos Tzionis wszedł za Williama Agadę.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Austin FC przyniosły efekt bramkowy. Trzy minuty później wynik ustalił Sebastian Driussi.

W doliczonej piątej minucie spotkania sędzia przyznał kartkę Sebastianowi Driussiemu z Austin FC. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-3.

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Drużyna Austin FC w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka Sportinga Kansas City w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.