Austin Football Club - Orlando City Soccer Club 2-2 (0-2). Liga -

W spotkaniu MLS, które rozegrane zostało 23 maja, drużyna Austin FC zremisowała z Orlando City 2-2 (0-2). Mecz odbył się na Q2 Stadium.

W  spotkaniu  MLS, które rozegrane zostało 23 maja, drużyna Austin FC zremisowała  z Orlando City  2-2 (0-2). Mecz odbył się na Q2 Stadium.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Ercan Kara wywołał eksplozję radości wśród kibiców Orlando City, strzelając gola w drugiej minucie starcia. Asystę przy bramce zanotował Junior Urso.

W 19. minucie w drużynie Austin FC doszło do zmiany. Kipp Keller wszedł za Rubena Gabrielsena.

Zespół Austin FC ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Orlando City, strzelając kolejnego gola. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Ruan.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 58. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Rodrigowi Schlegelowi z Orlando City. W 59. minucie Jon Gallagher został zastąpiony przez Zana Kolmanica.

W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy Austin FC: Ethan Finlay, Hector Jimenez, a na ich miejsce weszli Owen Wolff, Nick Lima. W 60. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Rodrigo Schlegel z drużyny Orlando City i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 58. minucie. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu żółtą kartką został ukarany Mauricio Pereyra, zawodnik Orlando City. W 63. minucie bramkę kontaktową zdobył z rzutu karnego Sebastian Driussi.

W 69. minucie arbiter wyrzucił z boiska Cesara Arauja z Orlando City. W 71. minucie boisko opuścili zawodnicy Orlando City: Tesho Akindele, Jake Mulraney, a na ich miejsce weszli Mauricio Pereyra, Facundo Torres. W tej samej minucie trener Orlando City postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Ercana Karę wszedł Kyle Smith, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół Orlando City nie obronił wyniku i ostatecznie zremisował spotkanie.

Trener Austin FC postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Daniela Pereirę i na pole gry wprowadził napastnika Moussę Djitte'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku sędzia przyznał żółtą kartkę Robinowi Janssonowi z zespołu Orlando City. W pierwszej minucie doliczonego czasu starcia boisko opuścili zawodnicy Orlando City: Jhegson Mendez, Michael Halliday, a na ich miejsce weszli Junior Urso, Ruan.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Austin FC przyniosły efekt bramkowy. Cztery minuty później wynik ustalił Moussa Djitte.

W ósmej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał żółtą kartkę Pedro Gallesemu, piłkarzowi Orlando City. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Przewaga zespołu Austin FC w posiadaniu piłki była ogromna (71 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Sędzia nie ukarał zawodników Austin FC żadną kartką, natomiast piłkarzom Orlando City pokazał cztery żółte oraz dwie czerwone.