Austin Football Club - Football Club Dallas 2-2 (0-0). Liga -

26 czerwca na Q2 Stadium odbył się mecz MLS pomiędzy drużynami Austin FC i FC Dallas. Pojedynek zakończył się remisem 2-2.

26 czerwca  na Q2 Stadium odbył się mecz   MLS pomiędzy drużynami Austin FC  i FC Dallas. Pojedynek zakończył się remisem 2-2.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna FC Dallas wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Od 10. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Austin FC.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Wysiłki podejmowane przez zespół FC Dallas w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 58. minucie bramkę zdobył Paul Arriola.

W 62. minucie Maximiliano Urruti zastąpił Moussę Djitte'a. W 64. minucie w drużynie FC Dallas doszło do zmiany. Brandon Servania wszedł za Tsikiego Ntsabelenga.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Dallas w 68. minucie spotkania, gdy Brandon Servania strzelił drugiego gola.

Zawodnicy Austin FC szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 72. minucie gola kontaktowego strzelił Sebastian Driussi. Bramka padła po podaniu Moussy Djitte'a.

W 79. minucie Alan Velasco został zmieniony przez Jadera Obriana, co miało wzmocnić zespół FC Dallas. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jona Gallaghera na Zana Kolmanica. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Jose Martinezowi z jedenastki FC Dallas. Była to 82. minuta starcia. Trener Austin FC postanowił zagrać agresywniej. W 84. minucie zmienił pomocnika Owena Wolffa i na pole gry wprowadził napastnika Dannego Hoesena. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Jedenastka Austin FC wyrównała wynik meczu. Na pięć minut przed zakończeniem meczu wynik ustalił Danny Hoesen. Asystę zanotował Nick Lima.

W 86. minucie boisko opuścili zawodnicy FC Dallas: Franco Jara, Nkosi Tafari, Ema Twumasi, a na ich miejsce weszli Paxton Pomykal, Jesus Ferreira, Nanu. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Przewaga drużyny Austin FC w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu.

Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Austin FC, natomiast zawodnikom FC Dallas przyznał jedną.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.