Atlanta United Football Club - Seattle Sounders Football Club 2-1 (1-0). Liga -

6 sierpnia na Mercedes-Benz Stadium odbyło się spotkanie MLS pomiędzy drużynami Atlanty United i Seattle Sounders. Starcie zakończyło się zwycięstwem Atlanty United 2-1.

6 sierpnia  na Mercedes-Benz Stadium odbyło się spotkanie   MLS pomiędzy drużynami Atlanty United  i Seattle Sounders. Starcie zakończyło się zwycięstwem Atlanty United 2-1.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Atlanty United wygrała dwa razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atlanty United w 23. minucie spotkania, gdy Ronaldo Cisneros strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Luiz Araujo.

W 45. minucie za Matheusa Rossetta wszedł Marcelino Moreno. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Atlanty United.

W 55. minucie Will Bruin został zmieniony przez Raula Ruidiaza, a za Leonarda Chu wszedł na boisko Danny Leyva, co miało wzmocnić zespół Seattle Sounders. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ronalda Cisnerosa na Franca Ibarrę.

Zawodnicy Seattle Sounders w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 68. minucie na listę strzelców wpisał się Cristian Roldan.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Atlanty United doszło do zmiany. Andrew Gutman wszedł za Santiago Sosę. W tej samej minucie w jedenastce Atlanty United doszło do zmiany. Edwin Mosquera wszedł za Aidena McFaddena. W 82. minucie arbiter pokazał kartkę Aleksowi Roldanowi, piłkarzowi Seattle Sounders.

Po chwili trener Seattle Sounders postanowił wzmocnić linię pomocy i w 89. minucie zastąpił zmęczonego Alberta Rusnaka. Na boisko wszedł Josh Atencio, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Juana Sancheza z Atlanty United, a w drugiej minucie doliczonego czasu starcia Nicolasa Lodeira z drużyny przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Dwie minuty później wynik ustalił Andrew Gutman. Przy strzeleniu gola pomógł Marcelino Moreno.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Atlanty United, natomiast piłkarzom Seattle Sounders przyznał dwie.

Drużyna Atlanty United wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Seattle Sounders w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.