Atlanta United Football Club - New York Red Bulls 1-2 (0-2). Liga -

W meczu MLS, który rozegrany został 18 sierpnia, drużyna Atlanty United przegrała z New York Red Bulls 1-2 (0-2). Pojedynek odbył się na Mercedes-Benz Stadium.

W  meczu  MLS, który rozegrany został 18 sierpnia, drużyna Atlanty United przegrała  z New York Red Bulls  1-2 (0-2). Pojedynek odbył się na Mercedes-Benz Stadium.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Jedenastka New York Red Bulls wygrała aż dziewięć razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Cristian Casseres.

W pierwszych minutach meczu to piłkarze New York Red Bulls otworzyli wynik. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Lewis Morgan.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników New York Red Bulls w 15. minucie spotkania, gdy John Tolkin strzelił drugiego gola. Po raz kolejny do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Cristian Casseres.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Kyle Duncan z zespołu New York Red Bulls. Była to 45. minuta spotkania. W 45. minucie Ronald Hernandez zastąpił Brooksa Lennona. W tej samej minucie w drużynie Atlanty United doszło do zmiany. Andrew Gutman wszedł za Marcelina Morena.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener New York Red Bulls postanowił bronić wyniku. W 53. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Dru Yearwooda wszedł Andres Reyes, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi New York Red Bulls utrzymać prowadzenie. Między 64. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Atlanty United: Ronaldo Cisneros, Caleb Wiley, Santiago Sosa, na ich miejsce weszli: Dom Dwyer, Edwin Mosquera, Amar Sejdic. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Luquinhasa, Aarona Longa, Patryka Klimali zajęli: Cameron Harper, Dylan Nealis, Tom Barlow.

Między 66. a 87. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom New York Red Bulls i jedną drużynie przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej czwartej minucie starcia kontaktową bramkę dla piłkarzy Atlanty United zdobył Josef Martinez.

Drużynie Atlanty United zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki New York Red Bulls.

Zawodnicy Atlanty United otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Zespół Atlanty United wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka New York Red Bulls w drugiej połowie dokonała czterech zmian.