Atlanta United Football Club - Columbus Crew Soccer Club 1-2 (0-2). Liga -

29 maja na Mercedes-Benz Stadium odbyło się starcie MLS pomiędzy drużynami Atlanty United i Columbusu Crew. Mecz zakończył się zwycięstwem Columbusu Crew 2-1. Pojedynek obejrzało 42 504 widzów.

29 maja  na Mercedes-Benz Stadium odbyło się starcie   MLS pomiędzy drużynami Atlanty United  i Columbusu Crew. Mecz zakończył się zwycięstwem Columbusu Crew 2-1. Pojedynek obejrzało 42 504 widzów.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 spotkań zespół Atlanty United wygrał sześć razy, ale więcej przegrywał, bo osiem razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu drużyna Columbusu Crew objęła prowadzenie. W drugiej minucie Jonathan Mensah dał prowadzenie swojemu zespołowi. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Pedro Santos.

W siódmej minucie Ronald Hernandez zastąpił Mikeya Ambrose'a. W 24. minucie w drużynie Columbusu Crew doszło do zmiany. James Sands wszedł za Pedro Santosa.

Zespół Atlanty United ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Columbusu Crew, strzelając kolejnego gola. W 45. minucie na listę strzelców wpisał się Erik Hurtado. Asystę przy bramce zaliczył Derrick Jr..

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w piątej minucie doliczonego czasu gry, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Atlanty United: Marcelinowi Morenowi i Francowi Ibarze. W 45. minucie boisko opuścili zawodnicy Atlanty United: Josef Martinez, George Campbell, a na ich miejsce weszli Matheus Rossetto, Matheus Rossetto.

W 53. minucie Yaw Yeboah został zmieniony przez Jamesa Igbekeme'a, co miało wzmocnić drużynę Columbusu Crew. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ronalda Cisnerosa na Doma Dwyera w 68. minucie oraz Franca Ibarrę na Emersona Hyndmana w tej samej minucie. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem żółtą kartkę dostał James Sands, piłkarz Columbusu Crew.

Niedługo później trener Columbusu Crew postanowił bronić wyniku. W 75. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Derricka Jr. wszedł Josh Williams, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Columbusu Crew utrzymać prowadzenie. W 76. minucie w zespole Columbusu Crew doszło do zmiany. Miguel Berry wszedł za Erika Hurtado. W samej końcówce spotkania żółtą kartkę obejrzał Alan Franco z Atlanty United.

Zawodnicy Atlanty United w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku bramkę kontaktową zdobył Dom Dwyer.

W tej samej minucie żółtą kartkę otrzymał Dom Dwyer z drużyny Atlanty United. Pięć minut później za czerwoną kartkę zszedł z boiska Thiago Almada osłabiając tym samym zespół Atlanty United. Drużynie Atlanty United zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Columbusu Crew.

Przewaga drużyny Atlanty United w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Drużyna Atlanty United zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter pokazał cztery żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Atlanty United, a zawodnikom Columbusu Crew przyznał jedną żółtą.

Zespół Atlanty United wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna Columbusu Crew dokonała czterech zmian.