Liga urugwajska - Primera División: Club Nacional de Football Montevideo - CA Penarol Montevideo 1-0 (0-0)

15 grudnia na Estadio Centenario w Montevideo odbył się mecz rozgrywek urugwajskiej Primera División pomiędzy drużynami CF Nacional a Penarolu Montevideo. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem CF Nacional 1-0, który wywalczył awans.

M. Zunino 81'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 90 starć drużyna CF Nacional wygrała 31 razy i zanotowała 27 porażek oraz 32 remisy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między trzecią a 27. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom CF Nacional i jedną drużynie przeciwnej.

W 28. minucie Mathias Cardacio zastąpił Gabriela Nevesa. Od 31. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Penarolu Montevideo. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 47. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ignacia Loresa z Penarolu Montevideo, a w 63. minucie Matíasa Viñę z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie w drużynie Penarolu Montevideo doszło do zmiany. Marcos De Los Santos wszedł za Jesúsa Trindadego.

Chwilę później trener Penarolu Montevideo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Facundo Pellistri, a murawę opuścił Fabian Estoyanoff. A trener CF Nacional wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Sebastiana Fernandeza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 18 razy i ma na koncie aż cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Gonzalo Castro. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięską bramkę.

Dopiero pod koniec meczu Paul Zunino wywołał eksplozję radości wśród kibiców CF Nacional, strzelając gola w 81. minucie starcia. Na siedem minut przed zakończeniem meczu w zespole Penarolu Montevideo doszło do zmiany. Luis Acevedo wszedł za Gastóna Rodrígueza.

W 85. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Ignacio Lores osłabiając drużynę Penarolu Montevideo. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 47. minucie. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku sędzia pokazał żółtą kartkę Gabrielowi Nevesowi z drużyny CF Nacional. W tej samej minucie w zespole CF Nacional doszło do zmiany. Thiago Vecino wszedł za Santiago Rodrígueza.

W 89. minucie arbiter wyrzucił z boiska Kevina Dawsona z Penarolu Montevideo. W piątej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał żółtą kartką Fabricia Formiliana, zawodnika Penarolu Montevideo.

Kevin Emiliano Dawson Blanco89′
27′ Guzmán Corujo Bríccola
Rodrigo Abascal Barros
Mathías Nicolás Laborda Malseñido
Ezequiel Busquets Sanguinetti3′
Armando Jesús Méndez Alcorta
Fabricio Orosmán Formiliano Duarte90′
63′ Matías Nicolás Viña Susperreguy
Gabriel Hernán Rojas31′
Felipe Ignacio Carballo Ares
Ignacio Lores Varela47′ 85′
13′ 28′ Mathias Adolfo Cardacio Alaguich
Ricardo Guzmán Pereira Méndez
75′ Gonzalo Castro Irizábal
Jesús Emiliano Trindade Flores63′
87′ Santiago Mariano Rodríguez Molina
Fabian Larry Estoyanoff Poggio45′ 67′
 81′ Paul Matías Zunino Escudero
Agustín Canobbio Graviz
28′ 87′ Gabriel Neves Perdomo
Marcos Matías De Los Santos Morales63′
Brian Alexis Ocampo Ferreira
Cristian Rodriguez
75′ Sebastian Fernandez
Luis Miguel Acevedo Tabárez83′
87′ Thiago Vecino Berriel
Facundo Pellistri Rebollo67′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał cztery żółte kartki piłkarzom Penarolu Montevideo w pierwszej połowie, a w drugiej dwie żółte i dwie czerwone. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, w drugiej również dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.